28.05.2024, g. 19:00
Liga Austriacka
TSV Hartberg vs Austria Wiedeń
Do meczu pozostało:
1dn.16godz.58min.
12.90 X3.60 22.15 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

De Telegraaf: de Jong zagra w Paryżu

Wraz z narastającymi spekulacjami hiszpańskich gazet odnośnie transferu młodej gwiazdy Ajaxu – Frenkiego de Jonga do Barcelony, amsterdamska gazeta – De Telegraaf raz jeszcze odniosła się do przyszłości Holendra.

Przypomnijmy, że 7-ego grudnia dwaj holenderscy dziennikarze – Mike Verweij i Valentijn Driessen podali zaskakującą informację, że doszło do porozumienia między władzami PSG i Ajaxu w sprawie przeprowadzki 21-latka. Holender ma trafić na Parc des Pricnes latem, a koszt transferu ma wynieść 75 mln euro, z czego 15%, czyli 11.25 mln dostanie również Willem II Tilburg. Warto zaznaczyć, że obaj redaktorzy wraz z brukowcem uważani są za najlepsze źródło w Holandii w sprawach klubu z Amsterdamu. Verweij zapytany o te pogłoski odpowiedział:

To typowa historia. Jak długo nie wszystko jest na papierze, ludzie będą milczeć. Zostało kilka detali do dogadania, więc teoretycznie coś może pójść nie tak. Frenkie chce jednak przejść do PSG, Ajax chce 75 milionów, a PSG jest skłonne tyle zapłacić.

Według obu w/w dziennikarzy chęć sprostania wymogów władz „Godenzonen” zgłosiły tylko dwa kluby – PSG oraz Manchester City. Publicyści twierdzą, że de Jong wybrał Paryż i tam chce kontynuować swoją dalszą karierę argumentując to mniejszą rywalizacją w linii pomocy. Poza tym „The Citizens” muszą uważać na zasady Finansowego Fair Play, ponieważ UEFA wnikliwie i intensywnie bada sytuację ekonomiczną klubu.

Choć sam zainteresowany zaprzecza, jakoby doszło do jakiegokolwiek porozumienia, to wydaje się, że wszystko jest przesądzone. Holender dzięki temu może skupić się na występach w swoim klubie. Poza tym obie drużyny nadal liczą się w walce w Lidze Mistrzów i są w ważnej fazie sezonu, dlatego nie należy spodziewać się potwierdzenie w najbliższym czasie.
Warto zwrócić również uwagę, że jeszcze niedawno Kylian Mbappe również wypowiadał się pozytywnie o piłkarzu z Amsterdamu nakłaniając szefów paryskiego klubu do transferu gwiazdy Ajaxu. Jeżeli do transakcji dojdzie, to Frenkie zostanie drugim najdroższym holendrem w historii po Virgilu van Dijku, który trafił do Liverpoolu za 85 mln euro i pierwszym, który opuścił Eredivisie. Rekord wciąż należy do Davinsona Sancheza, którego sprzedano za 40 mln do Tottenhamu.


Share

https://twitter.com/ErykPSG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *