25.05.2024, g. 21:00
Puchar Francji
Olympique Lyon vs PSG
Do meczu pozostało:
5dn.11godz.3min.
15.00 X4.20 21.60 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Leonardo PSG

Leonardo wznawia rozmowy z obrońcami?

Leonardo-dyrektor sportowy PSG w ostatnich dniach miał być bardzo aktywny na rynku transferowym zarówno jeśli chodzi o nowych zawodników jak i przedłużenia wygasających umów. Foot Mercato poinformowało właśnie o wznowieniu rozmów Thiago Silvą oraz Layvinem Kurzawą.

Obu zawodnikom obecne kontrakty wygasają w czerwcu 2020 roku. Dotychczas zarówno Silva, jak i Kurzawa nie otrzymali oficjalnej propozycji przedłużenia kontraktów i w czerwcu będą wolnymi zawodnikami. Sytuację próbuje zmienić Leonardo, który obu zawodnikom miał przedstawić propozycję nowych umów.

Layvina Kurzawę, o którego usługi miała zabierać Barcelona będzie trudniej przekonać do nowej umowy. Francuski reprezentant liczy na transfer zagraniczny. Najbardziej prawdopodobnym kierunkiem miałaby być Hiszpania bądź Anglia.

35-letni Thiago Silva powoli odchodzący na piłkarską emeryturę również nie był skory do przedłużenia umowy z klubem. Bardzo długo najbardziej prawdopodobną opcją dla zawodnika był powrót do Brazylii i związanie się z lokalnym klubem. Decyzja Silvy ma być zależna od długości kontraktu oraz redukcji pensji ze strony Leonardo.

Rozmowy, które prowadzi dyrektor, mają zakończyć się w szybkim czasie, ponieważ Leonardo liczy się z sytuacją, w której letni rynek transferowy nie będzie tak bardzo aktywny, jak w poprzednich latach. Kontrakty dla dwóch zawodników byłyby niejako zabezpieczeniem przed ewentualnymi innymi ubytkami w składzie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *