0dn.17godz.32min.
11.33 X5.75 27.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Christophe Galtier

Christophe Galtier: Wiedzieliśmy co musimy zrobić

Christophe Galtier i Hugo Ekitike zabrali głos po spotkaniu z Lorient. Zobaczcie co powiedział trener oraz napastnik PSG po wygranej w końcówce spotkania.

Christophe Galtier:

„Moi zawodnicy wiedzieli co muszą zrobić i zrobili to na boisku. Myślę, że pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu, graliśmy wysoko nawet pod pressingiem rywali. Tym sposobem strzeliliśmy bramkę i kreowaliśmy okazje do zdobycia kolejnych. W kwestii ruchu na boisku oraz poruszania się zawodników to graliśmy dobrze. Żałuje, że nie udało się strzelić 2-3 bramek bo mielibyśmy spokojniejsze spotkanie. Druga połowa była trudniejsza, ponieważ Lorient postawiło nam większe warunki. Murawa stała się trudniejsza do grania i zawodnicy byli byli pod większą presją ze strony rywali jeśli chodzi o fizyczność. Nie byliśmy tutaj tak aktywni jak powinniśmy być. Danilo był znakomity w obronie, mimo, iż nie grał w ostatnich spotkaniach. Hugo również dał dobrą zmianę, potrafił kreować sytuację innym. Niestety nie strzelił swojej pierwszej bramki, ale myślę, że z taką grą szybko ją zdobędzie. To był dla niego owocny występ.”

Hugo Etikite:

„Byliśmy na prowadzeniu, ale straciliśmy je i musieli gonić wynik. Na szczęście dla nas mieliśmy w składzie Danilo, który strzelił zwycięskiego gola. Wygrana cieszy i będziemy chcieli to zapamiętać. Pierwsza bramka?Neymar presował rywala a mi udało się przejąć piłkę. Pierwsza myśl była taka by strzelać na bramkę, ale zauważyłem Neymara wolnego i lepszej pozycji więc zaliczyłem asystę. Cieszy mnie ta bramka i myślę, że to pozwoli mi nabrać pewności. Jestem szczęśliwy ponieważ pomogłem zespołowi i wygraliśmy spotkanie. Muszę tak grać dalej i strzelać bramki, ponieważ to jest to co lubię najbardziej i tego mi brakuje.”