20.07.2024, g. 22:00
LCS - LoL
Dignitas blank vs blank Team Liquid
Do meczu pozostało:
1dn.16godz.12min.
16.20 X0.00 21.08 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Georginio Wijnaldum

Georginio Wijnaldum: Piłkarze to nie emocjonalne roboty

Georginio Wijnaldum zabrał głos w rozmowie z oficjalną stroną PSG. Zobaczcie co miał do powiedzenia Holender na temat swej aklimatyzacji, kontuzji i powrocie do formy. 

Georginio,Jak się czujesz po kontuzji, którą odniosłeś w spotkaniu z Brest?

Georginio Wijnaldum: „Od razu wiedziałem, że to będzie poważna kontuzja. Starałem się zostać na boisku, ale poprosiłem o zmianie w przerwie. Szybko wróciłem do szatni ze sztabem medycznym, by przyjrzeć się kontuzji. Moja kostka była spuchnięta, ale teraz przy leczeniu jest dużo lepiej. Czas na powrót jest różny od każdego zawodnika, więc ciężko powiedzieć ile potrwa moja przerwa. Pracuje ciężko, by wrócić jak najszybciej.”

Wspominałeś, że źle się czujesz oglądając spotkania z boku. W czasie kontuzji jest podobnie?

„Na murawie nie czuje nerwów. Jestem spokojny nawet w konkursie jedenastek kiedy mam strzelać. Strasznie się denerwuje gdy strzela kolega z zespołu. W czasie spotkania z City byłem na ławce, ale miałem kontuzję. Strasznie mnie te spotkanie stresowało, ponieważ gdy nie grasz to nie masz kontroli.”

Jak się czujesz po dołączeniu do zespołu w letnim okienku transferowym?

„Moja integracja przebiegła sprawnie. Przychodziłem do nowego klubu, nowej ligi, nowego miasta. Sporo się uczę od moich kolegów i sztabu trenerskiego, sporo mi pomogli. Poznajemy się wszyscy a ja dodatkowo uczę się francuskiego. To dla mnie ważne, by dopasować się do reszty.”

Strzeliłeś dwie bramki w spotkaniu z Lipskiem. Jak się czułeś w tym momencie?

„Powiedziałem sobie, że w końcu mi się to udało. Kiedy dołączasz do nowego zespołu chcesz od razu strzelać bramki. Strzelenie ich w Lidze Mistrzów to wyjątkowe uczucie. Czułem się fantastycznie, chociaż myślałem, że jestem na spalonym. Miałem nadzieję, że sprawdzą szybko i będę się mógł cieszyć. Te bramki to była dla mnie ulga.”

Wątpiłeś kiedyś w siebie?

„Wielu ludzi myśli, że piłkarze to emocjonalne roboty, ale ja również miałem słabsze momenty w moim życiu. Piłka nożna jest częścią naszego życia i kiedy nie idzie wszystko w twej karierze dobrze to ciężko niektóre rzeczy zostawić poza życiem prywatnym. To wszystko wpływa na ciebie i rodzinie.Kiedy wszystko jest w porządku to trzeba skupić się na pracy i pracować jeszcze mocniej. Najtrudniejszy moment był w PSV gdy wracałem po długiej kontuzji. Nie grałem sześć miesięcy , ale to również pomogło mi zyskać mentalnie.”

Oglądałeś szczególnie jakiegoś zawodnika?

„Lubiłem Zidana od zawsze. Kiedy byłem mały to lubiłem również oglądać Seedorfa. Z czasem stałem się fanem Ronaldinho. Oglądanie jego gry sprawiło mi wielką frajdę. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *