17.06.2024, g. 00:30
Mecz towarzyski
Panama vs Paragwaj
Do meczu pozostało:
0dn.20godz.30min.
12.75 X3.10 22.30 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Hakimi, Messi, Ramos… Mauricio Pochettino ocenia letnie wzmocnienia PSG

 Śmiało można stwierdzić, że zakończone już letnie okienko transferowe było największym w XXI wieku. Spory w tym udział PSG, które wydając zaledwie 60M euro zdołało zakontraktować kilku zawodników ze ścisłej europejskiej czołówki, najgłośniej mówi się oczywiście o Leo Messim. Który z owych transferów okazał się najlepszy zdaniem Mauricio Pochettino?

Lionel Messi:

„Nigdy nie sądziłem, że ściągnięcie go do PSG będzie możliwe, jednak kiedy nadarza się taka okazja, trzeba z niej skorzystać. Nie mam słów, by go opisać. Być może nie jestem najwłaściwszą osobą do opisywania jego geniuszu, po prostu brakuje słów. Jest wiele osób, które z pewnością mają większy zasób epitetów, by zdefiniować Leo jako piłkarza. Przeze mnie zawsze będzie uważany za jednego z najlepszych na świecie. Od momentu przybycia zaadoptował się bardzo szybko i ciężko trenował, aby wrócić na najwyższy poziom. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się zrealizować cele postawione przez klub”

Sergio Ramos:

” Sergio jest zawodnikiem, który naszym zdaniem mógłby przekazać bardzo wiele doświadczenia i konkurencyjności na swojej pozycji. Niestety, ze względu na kontuzje wciąż nie może pokazać swoich umiejętności. Ważna dla nas była jego mentalność zwycięzcy, to zawodnik, który wygrał wszystko, tak jak Leo. Dobrze jest mieć w klubie kogoś z takim bagażem doświadczenia, chęcią pomocy i ogromnymi umiejętnościami. Mam nadzieję, że Sergio szybko wyleczy kontuzje i będę mógł korzystać z jego usług do końca sezonu.

Georginio Wijnaldum

„Ogromną zaletą Giniego jest to, że może grać na kilku pozycjach, jednocześnie nie tracąc przy tym swojej konkurencyjności. Był kapitanem reprezentacji Holandii, w Liverpoolu miał niesamowity okres, każdy z pewnością pamięta jego wejście z Barceloną. W PSG oczekujemy od niego tego samego, determinacji, siły i konsekwencji. Idealnie wpasowuje się on w naszą politykę transferową letniego okienka. Tak jak Sergio i Leo na angielskim podwórku wygrał wszystko, to istotny aspekt jego transferu do nas. Poza Verattim brakowało nam w środku pola kogoś, kto dobrze czyta grę, ma dobrą technikę i odwagę podciągnąć piłkę pod pole karne.

Gianluigi Donnarumma

„Wszyscy widzieliśmy jak zagrał na Euro 2020+1, dzięki jego interwencjom Włosi zdobyli mistrzostwo Europy. Nie bez powodu został on wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Mając na uwadze fakt, że skończył mu się kontrakt, chcieliśmy to wykorzystać i ściągnąć go do siebie. W PSG brakowało nam konkurencji na poziomie Keylora. Wielu uważa, że to źle wpłynie na atmosferę w drużynie, ja jednak jestem przeciwnego zdania. Myślę, że jego profil i wiek czynią go jednym z najlepszych bramkarzy świata.

Achraf Hakimi

„Achraf jest jeszcze bardzo młody, sądziłem go już podczas trenowania Tottenhamu. Mieliśmy zamiar sprowadzić go do Spurs, jednak wtedy chciał grać dla Dortmundu. Ma wyjątkową wytrzymałość, jego potencjał fizyczny jest ogromny, to współczesny wahadłowy, który potrafi bardzo dużo wnieść do ofensywy. Wciąż jest bardzo młody i musi jeszcze dojrzeć defensywnie, wtedy będzie kompletnym zawodnikiem. Cieszę się, że jest częścią PSG, jest zdolny do wielkich rzeczy”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *