21.06.2024, g. 02:00
Copa America 2021
Argentyna vs Kanada
Do meczu pozostało:
0dn.11godz.54min.
11.28 X5.50 210.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Leonardo

Leonardo:Nie było tematu zmiany trenera cz.2

Leonardo, dyrektor sportowy PSG udzielił wywiadu oficjalnej stronie klubu. Pierwszą część w której poruszane są kwestie akademii, kontuzji oraz przedłużeń kontraktów możecie przeczytać TUTAJ. W drugiej części poruszono kwestie okienka transferowego, relacji z Thomasem Tuchelem, Lidze Mistrzów oraz przyszłości.

Leonardo o okienku transferowym

Chciałbym, by okienko transferowe zaczęło się wcześniej. W ostatnim czasie to nie był dobry czas dla wszystkich na pracę nad transferami. Mieliśmy zamknięcie kraju, do tego doszły aspekty finansowe oraz oczywiście brak spotkań na świecie w czasie przerwy. To wyjątkowy rok i nie wiedzieliśmy, na co będzie nas stać w okienku. Musieliśmy znaleźć odpowiednie okazje i wykorzystać je. Te okazje często przychodzą na koniec okienka stąd nasze oczekiwanie na niektórych zawodników. Byliśmy w stanie zareagować i dać trenerowi tego, co potrzebował zespół.

O relacji z Thomasem Tuchelem

Klub zawsze musi dawać wsparcie trenerowi. Z drugiej strony pewne zdanie trzeba wyrazić, gdy jest to potrzebne. Mieliśmy dyskusje we własnym gronie, rozmawialiśmy wiele razy, ale nie lubimy sytuacji, gdy takie sprawy wychodzą do publiki. To nie są sprawy, które wypływają w klubach. Ludzie mogą krytykować moją osobę od strony pozycji dyrektora sportowego. To dla mnie normalne i zdarza się wszędzie na świecie. Ważne, by dyskutować o tym, co się dzieje. Nigdy nie było naszym zamiarem poszukiwanie nowego trenera. Thomas Tuchel jest odpowiednią osobą i musimy iść wszyscy w jednym kierunku zjednoczeni. Wiele dobrego czeka nas przed świętami, ponieważ zagramy ważne spotkania. Musimy trzymać się razem.

O Lidze Mistrzów 

Pomimo złego startu cały czas jesteśmy w grze. Wyniki w naszej grupie są lekko szalone i każdy z zespołów przegrywał oraz wygrywał spotkania. Wszystko jest otwarte przed kolejnymi spotkaniami. Spotkanie w stolicy z RB LIPSK będzie dla nas kluczowe, jeśli chodzi o tabelę w grupie. Musimy przygotować się do tego spotkania bardzo dobrze. Oczywiście chcielibyśmy wygrać trzy spotkania na początku, ale ciągle wierzymy, że wszystko jest możliwe.

O przyszłości PSG 

Jestem optymistą, ponieważ mamy świetny zespół z pięknym stadionem, pięknym miastem. Nasz prezes jest bardzo obecny, jeśli chodzi o zarządzanie klubem i przede wszystkim ma w sobie wielką odpowiedzialność za klub. Ostatni rok nie był łatwy, ale wygraliśmy krajowe trofea i dotarliśmy do finału Ligi Mistrzów. Kiedy patrzymy na historie klubu, to widzimy, że dokonaliśmy rzeczy, które są największe w historii. Przed nami nowe wyzwania i jestem gotowy, by im sprostać. Jako klub bardzo czekamy na kolejne spotkania.


Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *