28.05.2024, g. 19:00
Liga Austriacka
TSV Hartberg vs Austria Wiedeń
Do meczu pozostało:
1dn.6godz.27min.
12.75 X3.60 22.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Leonardo

Leonardo: Wszyscy muszą iść w jednym kierunku cz.1

Leonardo udzielił w ostatnim czasie długiego wywiadu oficjalnej stronie klubu. Zobaczcie co miał do powiedzenia dyrektor sportowy. W pierwszej części opowie on o akademii, przedłużonych kontraktach oraz kontuzjach w zespole.

Leonardo o kontuzjach 

To bardzo ważny temat. Wiele klubów jest w tej samej sytuacji co nasz zespół. Widzimy wiele kontuzji w czołowych klubach. Ostatnie przykłady to Ansu Fati oraz Joshua Kimmich. To są młodzi zawodnicy, więc nie ma tu znaczenia zmęczenie ze względu na wiek. To pewien symbol roku 2020 w piłce nożnej. Ten rok jest wyjątkowy pod każdym względem. We Francji nie graliśmy przez cztery miesiące, co było rzeczą niespotykaną w tym kraju od wielu lat. Wróciliśmy do grania w dwóch finałach krajowych pucharów, następnie mieliśmy finałowy turniej Ligi Mistrzów. Nie zapominajmy o wielu spotkaniach reprezentacji, w których uczestniczyli nasi zawodnicy. Do tego dochodzą długie, męczące podróże. Zawodnicy, którzy mieli tradycyjne przygotowania do sezonu, nie mają tylu kontuzji i nie jest to przypadek.

Leonardo o przedłużeniu kontraktów

Musimy zaadaptować się panujących warunków. Myślimy o przedłużeniach kontraktów przez takich zawodników jak Di Maria, Neymar, Mbape, Bernat, Draxler. Do tego dochodzi grupa młodych zawodników, którzy również są w naszych planach na przyszłość i chcielibyśmy ich zatrzymać w klubie. Myślę, że w nadchodzących tygodniach czeka nas nieco intensywniejszy okres, jeśli chodzi o kwestie przedłużeń. To właściwy czas na decyzje, szczególnieszczególnie że kluczowe momenty sezonu dopiero nadejdą. Grupa młodych graczy, którzy są z nami, zapewni nam bycie na szczycie na następne pięć lat.

O pracy akademii PSG 

Naszą ideą jest to, by gracze z akademii byli w stanie zagrać w pierwszym zespole. Nie szukając wymówek, prawda jest taka, że życie nieco skomplikowało pracę młodych akademii we Francji. Głównie ze względu na przepisy, które nigdzie indziej na świecie nie obowiązują. Przykładowo możemy zaoferować młodym zawodnikom jedynie kontrakty na 3 lata. Czasami ze względu na ten przepis nie jesteśmy w stanie konkurować z innymi zespołami z Europy. Reguły powinny być równe dla wszystkich, jeśli chodzi o młodzieżową piłkę. Oczywiście naszym celem jest również ciągły rozwój akademii i zawodników, którzy tam grają. Nowe centrum treningowe pozwoli nam polepszyć naszą bazę oraz pracę z młodzieżom.

.


Share

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *