28.05.2024, g. 19:00
Liga Austriacka
TSV Hartberg vs Austria Wiedeń
Do meczu pozostało:
1dn.13godz.3min.
12.90 X3.60 22.15 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Wszystkie oczy na Kyliana

Nie jest tajemnicą fakt, że pod nieobecność Neymara spowodowanej kontuzją uda wszystkie oczy skupią się na powracającym Kylianie Mbappe. PSG potrzebuje gwiazdy i zawodnika potrafiącego zrobić różnicę w każdym meczu. Takim graczem jest niewątpliwie utalentowany francuz, który już pokazał dawkę swoich możliwości w meczu z Club Bruge.

Jeszcze dobrze nie został wprowadzony do gry, a już zdobył hat-tricka po wejściu z ławki rezerwowych w meczu Ligi Mistrzów. Widać głód gry u tego zawodnika co jedynie potwierdza fakt, że udało mu się to po raz pierwszy w karierze. To jedynie pobudziło apetyty zarządu, a przede wszystkim kibiców, którzy pod nieobecność Neymara szukają zastępcy w Mbappe. Trzeba też pamiętać, że ten chłopak ma dopiero dwadzieścia lat. Nałożenie na niego zbyt dużej presji lub odpowiedzialności mogłoby się źle skończyć. Wyniki  jednak zaprzeczają tej teorii.  Krąży plotka podsycana przez AS jakoby sam zawodnik mocno narzekał na swoją rolę w klubie i oczekuje większej odpowiedzialności na boisku. Thomas Tuchel ponoć nie był zachwycony tym pomysłem, co ma powodować konflikt. Dla wielu oczywiste jest, że obok brazylijczyka jest największą gwiazdą zespołu, choć to on w tym roku zawalczy o Złotą Piłkę.

Francuz musi się też zmierzyć z licznymi porównaniami do Ronaldo czy Messiego, co tak młodemu zawodnikowi może nie wyjść na zdrowie. Na Canal+ Reynald Pedros nie ukrywał swojego podziwu dla napastnika PSG, któremu obiecuje świetlaną i wyjątkową przyszłość. Dla Reynalda Pedrosa Kylian Mbappe ma wszystkie atuty, o których może marzyć światowej klasy zawodnik. Pozwoli to PSG, lub innemu klubowi w którym będzie występował, na zdobywanie z nim w składzie wielu trofeów.  „To fenomen. Powinniśmy być dumni, że jest francuskim piłkarzem. Kiedy widzisz tego chłopaka, jak porusza się na boisku, z taką , determinacją, jakością i realizmem, można to tylko podziwiać. Dzisiaj, dla mnie, Kylian Mbappé jest tym, który może konkurować z Cristiano Ronaldo i Lionelem Messim„- powiedział były gracz, który ma nadzieję, że Paris Saint-Germain będzie w stanie utrzymać swojego zawodnika na zdecydowanie dłuższy okres, co pozwoliłoby walczyć o tak odległe marzenie jakim jest tryumf w Lidze Mistrzów.

 

 


One Comment

  1. Bee! Reply

    Czy się to Kylianowi podoba czy nie, musi nauczyć się żyć z presją, i powinien wiedzieć, że w PSG ta presja jest mniejsza niż będzie gdy zmieni klub.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *