Borussia Dortmund vs PSG
1dn.1godz.51min.
12.75 X3.60 22.45 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Wypowiedzi po spotkaniu z St.Etienne

Thomas Tuchel, Sergio Rico, Thomas Meunier and Mauro Icardi porozmawiali z oficjalną stroną klubu po wygranej 6:1 z St.Etienne w Pucharze Ligi. Oto zapis ich wypowiedzi.

Jest chemia w zespole

Thomas TuchelZagraliśmy dziś bardzo dobrze. Może na początku brakowało nam rytmu, ale to zrozumiałem, ponieważ mieliśmy dwa tygodnie przerwy. Nie popełnialiśmy w tym okresie głupich błędów, grając płynnie potrafiliśmy odnaleźć rytm i strzelać bramki. Przy 3:0 do przerwy i przewadze zawodnika to był dobry moment, by grać na połowie przeciwnika. Mogliśmy przećwiczyć posiadanie piłki czy też kontrpressing. Zespół podołał temu zadaniu bardzo dobrze. Czterech napastników? Jest pomiędzy nimi chemia w grze, ponieważ szukają się na boisku, szukają najlepszej pozycji dla siebie. Świetnie dla nas, że grają w ten sposób. Czwórka atakujących to jedno, ale mamy jeszcze Cavaniego, Sarabię, Draxlera i Choupo-Moutinga, którzy naciskają na resztę i dają również pozytywne podejście w swej pracy. Bronimy razem i atakujemy razem-tak chcemy grać i na ten moment zespół robi to świetnie.

Sergio Rico: Przygotowanie do spotkania dla mnie pozostaje takie same, niezależnie od rywala, z jakim się mierzymy. Przeciwko amatorom czy profesjonalistom musisz być gotowy, by dać z siebie 100% w każdym spotkaniu. Zespół był dziś skoncentrowany w każdym momencie gry, więc zagraliśmy na najwyższym poziomie. Wynik jest tego dowodem, zdominowaliśmy to spotkanie. Zaliczyłem trochę minut w grach pucharowych i to dobre dla mnie, ponieważ również muszę budować pewność siebie.

Thomas MeunierWarto dziś podkreślić, że zagraliśmy zjednoczeni w celu, do końca spotkania. W przerwie przekaz był jasny-trzy gole cieszą, ale stać nas nato, by strzelić więcej. Straciliśmy gola z karnego, ale reszta w defensywie była perfekcyjna. Kiedy patrzysz na naszą ławkę to widzisz potencjał, jaki mamy w zespole. Każdy jest w stanie dać coś dobrego po wejściu z ławki, pomóc zespołowi wygrywać w każdych rozgrywkach. Każdy chce się pokazać z dobrej strony, ale w zdrowej rywalizacji.

Gramy jako zespół – to najważniejsze

Mauro Icardi:Najważniejsze dla nas, że gramy jako zespół. Jeden za wszystkich i wszyscy za jednego. Zespół wygrał, strzelając kilka bramek-to jest najważniejsze. Osobiście jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ udało się ustrzelić hat-trick i zdobyć asystę. Zaczęliśmy świetnie rok i chcemy to kontynuować w kolejnych spotkaniach.