25.05.2024, g. 21:00
Puchar Francji
Olympique Lyon vs PSG
Do meczu pozostało:
1dn.12godz.36min.
15.00 X4.20 21.60 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Luis Enrique przed meczem z Newcastle: „Chcę 23 zawodników pierwszego wyboru”

Już za kilka godzin rozpoczniemy kolejne zmaganie w Lidze Mistrzów. Tym razem jedziemy do deszczowej Anglii gdzie podejmiemy ekipę Newcastle. Przed meczem wywiadu oficjalnej stronie udzielił trener – Luis Enrique.  Zapraszamy!

O Newcastle:

„Trafili do grupy, której nikt normalny by nie chciał. Z pewnością jest to zespół, który dobrze pracuje i  gra piłką. To kompletny zespół z własną filozofią i założeniami gry. Będą grać przed własną publicznością co na pewno dodam im trochę motywacji i siły do walki. To będzie dla nas wielkie wyzwanie, które miejmy nadzieje zakończy się dla nas szczęśliwie”.

O Dembele:

„Dobrze się wkomponował w drużynę, dobrze gra, może gobsługiwać oba skrzydła. To niesamowity i utalentowany zawodnik. Potrafi wyjść do przodu i stworzyć więcej miejsca kolegom. Widzimy, że dobrze pracuje na treningach i nie oszczędza się. Zaadaptował się szybko i bardzo dobrze, co cieszy. Ma ogromny potencjał, który postaramy się jeszcze bardziej uwidocznić. Możemy śmiało powiedzieć, że  jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy”.

Wspomnienia z Newcastle:

„Ostatnio grałem przeciwko Newcastle w Lidze Mistrzów jeszcze jako zawodnik. Pamiętam spektakularną drużynę i szalony tłum kibiców, którego doping nie malał ani sekundę. Strzeliłem tego dniagola, a to oni pokonali nas 3:2. Co zapamiętałem z tego spotkania? Pamiętam wspaniałą walkę i tak będzie również dzisiaj”.

O zespole:

„Tworzenie drużyny nie oznacza grania cały czas tymi samymi zawodnikami. Tworzymy zespół, który pozwoli nam wdrożyć naszą filozofię gry. Zawsze chcemy wystawić drużynę, która ma największe szanse na zwycięstwo, ale musimy wziąć pod uwagę kondycję. Nie chcę jedenastki, chcę 23 zawodników pierwszego wyboru”.

O podejściu:

„Bardzo dobrze potrafią grać pressingiem, a każda drużyna na świecie może cierpieć pod taką presją. Pracujemy nad tym aspektem, ale chcemy zagrać z naszą tożsamością i filozofią, chcemy wdrożyć na boisku to, nad czym pracujemy w ciągu tygodnia”.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *