21.04.2024, g. 21:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
PSG vs Olympique Lyon
Do meczu pozostało:
4dn.21godz.42min.
11.44 X4.75 25.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Goncalo Ramos: Lubię czuć presję

Goncalo Ramos zabrał głos po podpisaniu kontraktu z PSG. Zobaczcie co miał do powiedzenia nasz nowy gracz  w dniu podpisania kontraktu z mistrzem Francji.

Goncalo, jak się czujesz w Paryżu?

„Jestem bardzo szczęśliwy i dumny. Dla mnie to duma, że mogę dołączyć do takiego klubu jak PSG. Moi najbliżsi są tutaj ze mną i będą mi towarzyszyć. Dla mnie to owe doświadczenie w karierze i będę chciał z tego czerpać jak najwięcej.”

Spotkasz się z Danilo, Mendesem, Vitinhią oraz Renato. Spora kolonia w szatni Portugalczyków…

„Ich obecność to dla mnie ważna sprawa. Sporo się dowiedziałem od nich o klubie i to też świadczy o tym, że czują się tutaj dobrze. To ważny krok w mojej karierze i pomoc rodaków na pewno się przyda. Poza tym są jeszcze w składzie Brazylijczycy i to na pewno też mi pomoże.”

Co zdecydowało o dołączeniu do PSG?

„Myślę, że wszystko po trochu. PSG to wielki klub na arenie międzynarodowej. Mają jeden z najlepszych składów w historii piłki, jest nowy trener, który sporo zwiedził w swym piłkarskim i trenerskim życiu. Wszystkie te czynniki sprawiły, że chciałem dołączyć do PSG.”

Jaki styl na boisku preferujesz?

„Myślę, że jestem zawodnikiem, który dobrze czyta grę. Daję z siebie wszystko na murawie, potrafię strzelać bramki, ale to nie jedyna moja zaleta. Szybko adaptuje się do gry kolegów i staram się im pomóc.”

Czujesz presje związaną z nowym miejscem?

„Podoba mi się idea gry w nowej lidze, nowymi drużynami, stadionami. Uczę się tej ligi, spoglądam na drużyny, uczę się języka, by szybko mówić po francusku. Lubię czuć presję i kiedy jesteś w takim klubie to nie można się jej bać. Musisz się zaadaptować do nowych warunków i im sprostać.”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *