10.08.2024, g. 02:00
Superpuchar Francji
PSG vs AS Monaco
Do meczu pozostało:
27dn.18godz.24min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Luis Enrique: Wszyscy pracujemy na wspólny cel

Luis Enrique został mianowany nowym trenerem PSG. Szkoleniowiec od razu spotkał się z przedstawicielami mediów i odpowiedział na kilka pytań. Zobaczcie co miał do powiedzenia.

Luis Enrique o projekcie PSG

„Widać, że ludzie inwestują w ten projekt, chcą grać w piłkę i zadowolić fanów, ale najważniejsze są rezultaty. PSG celuje wysoko a ja osobiście nie mogę się doczekać tej przygody, nauki nowego języka, odkrycia nowego kraju oraz pracy w pięknym mieście z moim zespołem. Z moim sztabem pracuje od dawna, to młodzi ludzie, którzy chcą być na wysokim poziomie i chcą się rozwijać. Spotkaliśmy się z wieloma osobami w klubie i wiemy w którym kierunku chcemy iść.”

O kampusie

„Jestem pierwszą osobą, która tutaj nocowała i muszę powiedzieć, że kampus jest bardzo dobry. Nie jest to najwyższy poziom bogactwa, ale jest wszystko czego będą potrzebować piłkarze by skupić się na grze i karierze. To się liczy najbardziej.”

O okienku transferowym

„Pracujemy nad składem z dyrektorem sportowym. Przez wszystkie lata i całą karierę z dyrektorami dogadywałem się bardzo dobrze i mam nadzieję, że tak teraz będzie. Dyskutujemy i pracujemy nad wszystkim od paru tygodniu. Jestem przekonany, żę będziemy mieć świetny zespół, który pozwoli nam osiągnąć wiele dobrego. Okienko trwa a ja również chciałbym zobaczyć mój zespół w treningu, poznać ich bliżej. Zaczynamy nową erę, chcemy grać w ataku piłkę totalną i cieszyć fanów.”

O filozofii gry

„Tylko atak, innej opcji dla nas nie ma. Moja filozofia to gra do przodu i każdy musi się zaadaptować do tego. Trzeba wyciągnąć z piłkarzy to co mają najlepsze. Naszym celem jest atakowanie i chciałbym, by kibice byli dumni z zespołu. Będziemy razem nad tym pracować, nie będzie to łatwe, ale potrzeba nam synergii i wspólnej pracy.”

O młodzieży PSG

„PSG ma bardzo dobrą akademię i widać, że w nią inwestuje. Młodzi zawodnicy powinni być szczęśliwi, że mogą tutaj grać. Lubię polegać na młodzieży i będę chciał poznać zawodników, zobaczyć jak grają, zaprosić ich do treningów i poznać ich ambicje. Lubie dawać szansę młodym zawodnikom, którzy maja wielkie pragnienie sukcesu.”

O celach

„Na mojej pozycji jest wiele presji. Stanowisko, które zajmuje sprawia, że będziemy pod presją cały czas, ale jest wiele klubów, które też tą presję maja i chcą osiągać trofea. Niektóre z nich są bardziej doświadczone od PSG, ale postaramy się spełnić nasze ambicje.”


Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *