21.04.2024, g. 21:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
PSG vs Olympique Lyon
Do meczu pozostało:
0dn.11godz.12min.
11.45 X5.00 26.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Christophe Galtier

Christophe Galtier przed spotkaniem ligowym

Christophe Galtier zabrał głos przed kolejnym spotkaniem ligowym. Paryski szkoleniowiec ma coraz więcej kłopotów na głowie, ale z optymizmem patrzy na kolejne spotkanie. Zobaczcie co powiedział na tradycyjnej konferencji prasowej.

Christophe Galtier o składzie:

„Mendes nie zagra, Hakimi jest zawieszony więc to sprawia nam problemów na bokach obrony, ale to część tego czasu w sezonie. Na koniec zostają wszyscy, którzy mogą grać. Mam teraz więcej czasu na ewentualne zmiany i roszady, ponieważ gramy raz w tygodniu. Pracowaliśmy z zawodnikami i staramy się zastąpić tych, których brakuje. Będę bacznie przyglądać się zmiennikom Mukiele oraz Bernatowi. Mamy szeroką kadrę więc nie powinien to być dla nas problem.”

O formie wyjazdowej

„Mamy zupełnie inne spotkania ma wyjazdach. Mieliśmy różne problemy ze spotkaniami, ponieważ graliśmy po eliminacji z Ligi Mistrzów, po porażkach u siebie. Graliśmy wyjazdy na ciężkich terenach i pokazywaliśmy w tych spotkaniach siłę zespołu oraz odrobinę siły jednostek. Pokazaliśmy w niektórych spotkaniach gdzie leży siła PSG. W spotkaniach w Paryżu drużyny często bronią od początku spotkania, na wyjazdach mamy nieco więcej miejsca. W niedzielę damy z siebie wszystko.”

O rywalach

„Nie wiem jak poradzą sobie mentalnie z walką o utrzymanie, ale gdy grasz z PSG to zawsze jest motywacja w ekipie rywali. Wiemy, że będą chcieli nas pokonać, pokazać determinacje i charakter na boisku. Często to pomaga w wygrywaniu z lepszymi zespołami. Poprzedni mecz z Angers pokazał, że zespoły z dołu tabeli to też trudni rywale, którzy czasem mają mniej szczęścia na boisku.”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *