21.06.2024, g. 02:00
Copa America 2021
Argentyna vs Kanada
Do meczu pozostało:
0dn.11godz.15min.
11.28 X5.50 210.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Christophe Galtier

Christophe Galtier: Musimy znaleźć rozwiązanie

Christophe Galtier spotkał się z dziennikarzami przed kolejnym spotkaniem ligowym. Zobaczcie co miał do powiedzenia trener PSG. 

Christophe Galtier o tygodniu pracy

„Mieliśmy rozmowę na temat naszej gry. Powiedziałem, że musimy pokazać inne nastawienie. Ostatnie spotkanie nie było dobre w naszym wykonaniu. Mieliśmy teraz tydzień gdzie wszyscy trenowali i miałem wrażenie, że wszyscy wiedzą jaka jest powaga sytuacji i są zaangażowani w treningi. Poprosiłem zawodników o większe zaangażowanie oraz pokazanie swojego charakteru. Myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani. Musimy respektować przeciwnika, ale brakuje nam punktów i chcemy teraz zdobyć trzy. Gdy jesteś PSG to chcesz w każdym spotkaniu pokazywać się z dobrej strony, pokazać dumę i reagować na rywala. Wiemy, że jesteśmy w stanie dobrze zagrać.”

O tabeli

„Wiemy jaka jest stawka na koniec sezonu. Chcemy wygrać jedenasty tytuł, ale musimy skupić się na naszej pracy. Wiele czasu spędziliśmy na analizie, teraz musimy pracować i znaleźć rozwiazanie tej sytuacji. Nie możemy winić wszystkich za nasze porażki. W momencie gdy wygrywamy to każdy chce być częścią PSG, gdy przegrywamy to winni są piłkarze. Chciałbym uświadomić wszystkich, że wygrywamy i przegrywamy razem. Sytuacja w tabeli jest taka, że nie możemy się zrelaksować i czekać na to co zrobią rywale.”

O wizycie prezydenta

„Prezydent przyszedł nas odwiedzić i porozmawiał w szatni z nami. Myślę, że to było dla nas ważne, ponieważ wzmocniło powagę sytuacji. Biorę odpowiedzialność na siebie i cały zespół również ma tą odpowiedzialność. Mamy świadomość co nas czeka. Przemówienie prezydenta pokazało, że nie możemy iść drogą z ostatnich spotkań. To była krótka i precyzyjna mowa, która była skierowana do każdego z nas.”

O obszarach do poprawy

„Spotkałem się z piłkarzami sam na sam i wyjaśniłem pewne rzeczy, przekazałem co myślę o ich grze. Uwagi były też kierowane do zespołu, ale również indywidualnie dużo pracy mieliśmy. Każdy w tym tygodniu trenował bardzo dobrze, dali z siebie wszystko. Mamy kilka możliwość zmian w składzie, mamy możliwość zmian w naszej grze i ustawieniu. Musimy przede wszystkim zmienić grę w obronie, ponieważ tam wypadamy przeciętnie.  Mamy również problemy z kreowaniem sytuacji w momencie gdy rywal stoi przed nami. Musimy znowu wprowadzić naszą grę na wyższe tory, grać atrakcyjnie, ale skutecznie.”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *