25.05.2024, g. 21:00
Puchar Francji
Olympique Lyon vs PSG
Do meczu pozostało:
5dn.7godz.6min.
15.00 X4.20 21.60 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Kylian Mbappe

Kylian Mbappe 9-tym kapitanem reprezentacji

Kylian Mbappe został mianowany na kapitana reprezentanta Francji. Zawodnik jest 9-tym zawodnikiem PSG, który będzie nosić opaskę kadry narodowej.

Pierwszym zawodnikiem, który dostąpił tego zaszczytu był Jean Djorkaeff, który założył opaskę w w 1970 roku. Zawodnik ten dostąpił zaszczytu noszenia opaskę 16 razy.

Drugim zawodnikiem został Joel Bats, który po 17 latach założył opaskę w 1989 roku. Tak długa przerwa była najdłuższą w historii, ponieważ kolejni zawodnicy nosili opaskę znacznie szybciej. Wpływ na to miała również decyzja ówczesnego trenera kadry Aime Jacqueta.

Opaskę w tym okresie nosił Paul Le Guen, Alain Roche, Bernard Lama oraz Vincent Guerin. Wszyscy w okresie w lat 94/94 byli nie tylko kapitanami reprezentacji Francji ale również podporą PSG.

W okresie katarskiego PSG pierwszym zawodnikiem, który nosił opaskę był Blaise Matuidi, który czterokrotnie dostąpił zaszczytu wyprowadzania na murawę trójkolorowych. Było to w latach 2013-2016. Kolejnym zawodnikiem był Presnel Kimpempe a jego następcą będzie Kylian Mbappe, który zacznie spotkanie w nowej roli przeciwko Holandii.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *