01.03.2024, g. 21:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
AS Monaco vs PSG
Do meczu pozostało:
4dn.6godz.13min.
13.25 X3.80 22.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Mecz z Marsylią ? Zdecydowanie mecz jubileuszy

Emocje po niedzielnym bardzo ważnym zwycięstwie nad naszym sąsiadem z tabeli już opadają. Ten mecz zdecydowanie zmienił nastroje panujące w klubie i na trybunach. Był to też ważny moment dla kilku piłkarzy, którzy święcili jubileusze.

Przełamanie, tak można określić ostatnie spotkanie z naszym odwiecznym rywalem. 3-0 na bardzo niesprzyjającym terenie to bardzo dobry wynik. Bardziej od rezultatu cieszy chyba jednak gra piłkarzy, zawzięci, dążący do zwycięstwa i bardzo zmotywowani. Tego w ostatnich tygodniach brakowało w klubie najbardziej. Wystarczy spojrzeć na radość sztabu i zawodników w szatni po wygranej. Takich emocji nie można udawać.

Najbardziej jednak zwrócili na siebie uwagę trzej gracze – Marquinhos, Kylian i Leo Messi. Ta trójka święciła w niedziele szczególne wydarzenia. Największy sukces ogłosić może świeżo upieczony mistrz świata, który dzięki bramce może święcić nieprawdopodobną liczbę 700 bramek w karierze. Co za liczba!

Sporą, lecz zdecydowanie mniejszą liczbą pochwalić się może Marquinhos, PSG pod jego batutą, jako kapitana, wygrała w niedzielę 200 mecz. Zestawienie zamyka nam natomiast nasza perełka – Kylian, który dołączył do Cavaniego w „klubie 200”. Mimo młodego wieku już możemy śmiało nazywać go jedną z legend paryskiego klubu.

Odznaczenia i tryumfy indywidualne to jednak w tym sporcie tylko dodatek. Najbardziej liczy się wynik drużyny, a ten, miejmy nadzieję będzie już tylko na naszą korzyść. Szczególnie w szumnie zbliżającym się rewanżu z Bayernem w Monachium. Niech te jubileusze poniosą ekipę po zwycięstwo w dwumeczu!

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *