10.08.2024, g. 02:00
Superpuchar Francji
PSG vs AS Monaco
Do meczu pozostało:
20dn.23godz.54min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Christophe Galtier

Christophe Galtier: Zawsze chce dobrze grać i wygrywać

Christophe Galtier spotkał się z dziennikarzami przed spotkaniem ligowym. Zobaczcie co miał do powiedzenia nasz trener przed spotkaniem z Rennes.

Christophe Galtier o Rennes:

„Będzie ciężkie spotkanie, ponieważ to jeden z najlepszych zespołów w lidze. Myślę, że to będzie barwo otwarte spotkanie i musimy być ostrożni w defensywie jeśli nie chcemy stracić bramki. Musimy lepiej ustawiać się na boisku oraz lepiej operować piłką, musimy iść bardziej zdecydowanie do przodu. To co wystarczyło na Angers, tutaj już nie wystarczy. Spodziewamy się zespołu, który ma swoje ambicje i będą chcieli je pokazać w spotkaniu z nami. Wiem, że mają bardzo szybkich napastników, którzy mogą nam sprawić problemy.”

O składzie

„Dwa miesiące nie mamy pełnego składu i dopiero teraz zaczynamy grać z zawodnikami, którzy nie mogli być z nami. W reprezentacji zawodnicy poznali nowe automatyzmy i być może o niektórych naszych trzeba im przypomnieć. Rolą trenera jest teraz sprawienie, że znowu poczują radość z gry razem w klubie oraz dobre przygotowanie ich do tej gry. Mbappe jest gotowy do gry, podobnie Hakimi. Verratti jest kontuzjowany i nie zagra w tym spotkaniu. Wiem, że ciężko pracuje na powrót i liczymy, że szybko wróci.”

O lidze 

„Rywale w lidze są pewni siebie. Nie ma tutaj słaby drużyn i to pokazało nam Angers, które przyjechało do nas z wielką ambicją na dobry wynik. Im więcej skomplikowanych spotkań wygramy tym lepiej dla nas. Drużyna będzie wtedy bardziej skupiona, nastawiona na walkę od początku do końca.”

O Hugo Ekitike

„Hugo przeszedł długi proces adaptacji w Paryżu oraz w klubie. Musiał znaleźć sobie miejsce pomiędzy zawodnikami światowej klasy i nie było to dla niego łatwe. Strzelił ostatnio kilka bramek i na pewno mu to pomoże. Nam dzięki swojej postawie oferuje nowe rozwiązania oraz sposoby gry, które możemy wprowadzić do naszego zespołu. Widać, że się rozwija i idzie mu coraz lepiej. Jestem zadowolony z jego postawy i wierzę, że dostanie jeszcze wiele szans na pokazanie się z jak najlepszej strony.”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *