1dn.8godz.13min.
11.33 X5.75 27.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
PSG

Noworoczna porażka PSG

PSG weszło w nowy rok najszybciej jak można było, ponieważ już pierwszego dnia 2023 roku zawodnicy Mistrza Francji rozegrali wyjazdowe spotkanie w Lens. Paryżanie zaprezentowali szampańską formę i ulegli gospodarzom w hitowym starciu.

W ekipie PSG nie mogli zagrać Neymar oraz Messi ich strata była mocno widoczna na boisku. W ataku ich miejsce zajął młody Ekitike. Paryżanie spotkanie rozpoczęli bardzo źle i już w 5 minucie przegrywali 0:1. Pierwszą bramkę dla Lens w nowym roku zdobył Przemysław Frankowski. Wyrównanie przyszło bardzo szybko, ponieważ już 3 minuty później wyrównał wspomniany Ekitike. Niestety tego dnia było to wszystko na co było stać PSG w pierwszym meczu w nowym roku. W 28 minucie Lens prowadziło 2:1. Świetną kontrę wykończył Openda, który nie dał szans bramkarzowi PSG. Paryżanie mogli mieć jeszcze nadzieję na odmienienie wyniku spotkania w drugiej połowie, ale szybko ich marzenia zostały sprowadzone na ziemię przez Claude-Mourice, który zdobył trzeciego gola dla rywali. Do końca spotkania Paryżanie walczyli o kontaktową bramkę, ale brakowało pomysłu i precyzji w sytuacjach, które udało się wykreować. Pierwsza porażka stała się faktem po 90 minutach spotkania w Lens.

Paryżanie tym samym pozwolili zbliżyć się rywalom na cztery punkty w ligowej tabeli.