10.08.2024, g. 02:00
Superpuchar Francji
PSG vs AS Monaco
Do meczu pozostało:
27dn.16godz.48min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Christophe Galtier

Christophe Galtier przed Troyes

Christophe Galtier zabrał głos przed spotkaniem z Troyes. Zobaczcie co powiedział trener przed kolejnym ligowym starciem.

Christophe Galtier o rywalach

„Musimy na to spotkanie wprowadzić świeżą krew, ponieważ niektórzy mają w nogach sporo grania. Rywale to kreatywny zespół, który dobrze się ogląda, szczególnie jak budują akcję od obrony. Myślę, że Bruno Irles, trener rywali nie zmieni swoich przyzwyczajeń i nie będą grać nagle inaczej. Skupiają się na sobie i chcą w ten sposób zdestabilizować grę rywali. Wygrali dwukrotnie na trudnym terenach więc na pewno jest to dla nich osiągnięcie.”

O Kimpembe

„Presnel wrócił w dobrej formie. Będziemy teraz uważni i spokojni we wprowadzaniu go na boisku do akcji. Myślałem, że będzie gotowy wcześniej, ale potrzebował jeszcze kilku sesji treningowych. Dzisiaj ostrożnie możemy powiedzieć, że jest gotowy do gry od początku. Presnel bardzo przeżywał kontuzję i martwił się nią i nie dziwi mnie to, ponieważ to jest normalne. Psychicznie będzie mu ciężko zacząć grać, ale mam nadzieję, że sobie z tym poradzi. Widziałem na treningach, że jest skoncentrowany i zmotywowany, słuchał swojego ciała i to mu pomogło. Jest ważnym zawodnikiem i długo na niego czekaliśmy.”

O środku obrony

„Powrót Presnela sprawia, że znowu możemy myśleć o grze piątką z tyłu. Nie byłoby to dla nas trudne przejście, ponieważ już tak graliśmy na początku sezonu. To normalne, że mamy teraz zdrową rywalizację pomiędzy zawodnikami.Sergio Ramos, Marquinhos oraz Kimpembe to zawodnicy, którzy mogą grać na środku obrony a mamy jeszcze Mukiele, który może tam zagrać. Potrzebujemy go jednak na prawej stronie w tym momencie. W ostateczności możemy przesunąć tam Danilo i to również nie będzie problem.Mamy duży wybór ponieważ Ramos może grać na lewej stronie obrony tak jak grał przez większą część swojej kariery. Nie będzie łatwo wybrać zawodników do składu.”

O wygranej z Maccabi

„Rozmawiałem z zawodnikami zespołowo i indywidualnie. Powiedziałem im, że musimy być ostrożni. Zagraliśmy świetne spotkanie z Maccabi, ale to nie koniec sezonu. Nie możemy teraz odpuścić. Mamy krótkie, ale intensywne treningi pomiędzy spotkaniami i musimy zrobić wszystko, by zawodnicy nie trafili koncentracji po tej wygranej. Czeka nas teraz interesująca część sezonu. Te spotkanie musi przełożyć się na kolejne. Tylko w ten sposób wygramy kolejne mecze.”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *