2dn.17godz.15min.
13.25 X3.80 22.05 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
PSG

PSG wygrywa z Nice

PSG powrócił do rozgrywek ligowych po przerwie reprezentacyjnej. Paryżanie mogli mieć obawy jak zaprezentuje się zespół po rozjazdach kluczowych zawodników na kadrę.

Trener Galtier na to spotkanie dał odpocząć Mbappe, który usiadł na ławce rezerwowych. Jego miejsce w składzie zajął młody Ekitikie. Paryżanie od początku spotkania mieli przewagę i dążyli do strzelenia pierwszej bramki. Sytuację mieli wspomniany Ekitike oraz Messi. Wśród rywali, którzy byli nastawieni mocno defensywnie na to spotkanie wyróżniał się Atal, który próbował zagrozić bramce Donnarummy.  Przewaga PSG udokumentowana została w 29 minucie. Leo Messi kapitalnie uderzył z wolnego i było 1:0 dla Paryżan. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i PSG prowadziło 1:0.

Szybko po przerwie Labrode wyrównał wynik spotkania dopadając do bezpańskiej piłki w polu karnym PSG. Od tego momentu goście ponownie skupili się na defensywie a gospodarze na atakowaniu i szukaniu zwycięskiej bramki. Tą udało się zdobyć w 83 minucie. Wprowadzony na boisko Mbappe otrzymał podanie od Mukiele i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Paryżanie do końca nie dali się zaskoczyć rywalom i mogli świętować wygraną w lidze.