24.04.2024, g. 19:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
Lorient vs PSG
Do meczu pozostało:
0dn.23godz.23min.
17.50 X5.00 21.40 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Christophe Galtier

Christophe Galtier i Fabian Ruiz o meczu

Christophe Galtier oraz Fabian Ruiz zabrali głos po spotkaniu z Nice. Paryżanie pokonali rywala i pewnie liderują w tabeli Ligue 1. Zobaczcie co miał do powiedzenia nasz trener oraz pomocnik PSG.

Christophe Galtier:

„Mecze po przerwie na reprezentacje zawsze są trudne. Wielu zawodników długo podróżuje, do tego grają swoje spotkania. Mamy napięty terminarz i musieliśmy nieco rotować składem, by dać zespołowi świeżość. Kolejne spotkania przed nami więc taka zmiana niektórym się przyda. Zawodnicy, którzy mniej grali muszą też czuć się częścią zespołu i być gotowym na takie wyzwania. W pierwszej połowie mieliśmy dobre momenty, ale nie kreowaliśmy dużej ilości sytuacji pod bramką rywali i to był nasz problem.

W drugiej połowie zaczęliśmy bardzo niezdarnie, bez energii i rytmu i to się zemściło. Nice to zbyt dobry zespół, by nie wykorzystał naszej słabości w tym momencie. NIe mamy monopolu na wygrywanie i musimy o tym pamiętać, szczególnie, by ustrzegać się takich momentów jak w tym spotkaniu. Nie wygrywaliśmy pojedynków, nie graliśmy swojej piłki. Ekitike pracował bardzo dobrze i jestem z niego zadowolony w tym spotkaniu. Po wejściu Mbappe nasza gra się jednak zmieniła, złapaliśmy rytm, złapaliśmy siłę i możliwości do presowania rywali. Graliśmy dużo lepiej i stwarzaliśmy więcej okazji.”

Fabian Ruiz

„Wiedzieliśmy, że czeka nas ciężkie spotkanie przeciwko rywalom. Mają bardzo dobrych zawodników, którzy naprawdę potrafią grać w piłkę. Zagraliśmy dobre spotkanie, mieliśmy swoje okazje, ale musieliśmy nacierpieć się na boisku, by wyszarpać trzy punkty. Jestem zadowolony z gry oraz wyniku. Przybyłem do Paryża i brakowało mi przygotowań, treningu z piłką i rywalami. Treningi sam na sam nie dają dobrego przygotowania w 100%. Krok po kroku wracam do formy i mojego rytmu gry. Czuję się coraz lepiej i mam nadzieję, że będę to kontynuował.”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *