28.05.2024, g. 19:00
Liga Austriacka
TSV Hartberg vs Austria Wiedeń
Do meczu pozostało:
1dn.6godz.10min.
12.75 X3.60 22.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Christophe Galtier

Christophe Galtier: Mamy jakościowo dobry skład

Christophe Galtier zabrał głos na konferencji prasowej przed spotkaniem ligowym. Zobaczcie co powiedział szkoleniowiec naszego zespołu.

Christophe Galtier o składzie

„Pracujemy bardzo spokojnie od początku sezonu. Okno transferowe jest zamknięte i idziemy dalej z zawodnikami, których mamy do dyspozycji. To bardzo dobry jakościowo skład. Jesteśmy zadowoleni, ponieważ mamy bardzo dobrych zawodników. Wielu odeszło i teraz będziemy pracować z tymi, których mamy. To również ulga dla mnie gdy wiem z kim mogę pracować.”

O okienku transferowym

„Najważniejsza rola to adaptacja do tego co mamy i warunków w jakich pracujemy. Zawodnicy mają wahania formy, kontuzje, zawieszenia. Dużo lepiej pracuje się w strukturze, którą się zna i na której można polecać. Czasami trzeba zaadaptować się do danej sytuacji.Mamy bardzo dobrą kadrę, mamy jakość a podniesiona została przez kolejnych graczy, którzy do nas dotarli. Zawsze możemy mówić, że brakuje nam zawodników na jakiś pozycjach, ale trzeba umieć też sprawnie zarządzać grupą i te braki niwelować z tego co mamy.”

O rywalach

„Sytuacja jest inna aniżeli przed meczem o Superpuchar. Pracujemy nad wieloma rzeczami, nie wszystko jest jeszcze na swoim miejscu, ale taka jest specyfika pracy z grupą. Stadion pewnie będzie pełny, ostatni mecz z Nantes na tym obiekcie był fantastyczny. Nantes trochę zmieniło w składzie, przeformowali niektóre pozycje więc spodziewać się innego spotkania aniżeli w Superpucharze. Liga jest ważna dla nas i liczymy na trzy punkty. Na pewno będą rotacje w składzie, ponieważ obie ekipy grają potem w pucharach.”

O terminarzu 

„Nie często zdarza się taki maraton grania jaki mamy teraz. Tym bardziej jeśli gra się wyjazd a potem kolejne spotkanie w domu w Pucharach. Na pewno będą zmiany w składzie, musimy też porozmawiać ze sztabem medycznym o zawodnikach. Niektórzy potrzebują nieco świeżości na najbliższe dni.”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *