26.06.2024, g. 03:00
Copa America
Chile vs Argentyna
Do meczu pozostało:
0dn.9godz.11min.
17.00 X4.50 21.45 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Christophe Galtier

Christophe Galtier przed Lille

Christophe Galtier zabrał głos przed spotkaniem z Lille. Francuski szkoleniowiec PSG opowiedział kilka słów o rywalach, zaangażowaniu, środku pomocy oraz transferach.

Christophe Galtier o Lille

„Mieli zmianę trenera w tym sezonie, ale ich filozofia opiera się na intensywnym pressingu i szybkim odbiorze piłki. Mają bardzo dużą jakość w ataku i musimy być bardzo precyzyjni w tym co będziemy robić na boisku. To pierwszy poważny test dla nas w tym sezonie. Lille słynie z wysokiej intensywności, więc również musimy pokazać taką ze swej strony.”

O zaangażowaniu 

„To coś o czym rozmawiamy dużo. Nie możemy łapać głupich kartek za dyskusję, ponieważ to osłabia nasz zespół. Za tydzień rozpoczynamy maraton spotkań co trzy dni i to bardzo ważne, by zawodnicy byli skoncentrowani na murawie. Intensywność będzie duża i trzeba będzie uważać. Będę rozmawiać z zawodnikami, ponieważ chcemy zacząć w jedenastu i skończyć spotkanie w jedenastu.”

O Verrattim i Vitinhi 

Verratti to wyjątkowy zawodniki. Wie jak wygląda gra na światowym poziomie i on się na nim znajduje. Jest bardzo trudny do zatrzymania, ponieważ ma boiskową inteligencję pozwalającą mu unikać rywali. Do tego jest bardzo dobrym technikiem. Vitinha lubi grać bardziej ofensywnie, jest młodszy, lubi iść do przodu. Pracuję nad tym, by ten duet się uzupełniał. Inne ustawienia w pomocy również są możliwe, ale nie możemy mieć zbyt podobnych profili. Na ten moment najważniejsze dla mnie jest utrzymanie piłki.”

O okienku transferowym 

„Wiemy czego nam potrzeba, ponieważ zrobiliśmy analizy. Chcemy zawodników, którzy dostarczą nam prawdziwej jakości, zawodników, którzy podniosą znacząco rywalizację. Ale mamy również rynek, jego realia ekonomiczne i niektóre rzeczy nie są łatwe. Potrzebujemy zawodników, którzy będą silni fizycznie, którzy będą dobrze przygotowani do naszego stylu gry.” 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *