25.05.2024, g. 21:00
Puchar Francji
Olympique Lyon vs PSG
Do meczu pozostało:
5dn.5godz.26min.
15.00 X4.20 21.60 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Danilo Pereira

Danilo Pereira: Jestem szczęśliwy będąc częścią zespołu

Danilo Pereira porozmawiał z oficjalną stroną klubu po zakończonym sezonie. Zobaczcie co miał do powiedzenia pomocnik PSG

Danilo, jak się czujesz po dwóch sezonach w PSG?

„Skończyłem drugi sezon i zdobyłem pierwszy tytuł. Był to też pierwszy oficjalny sezon jako zawodnik PSG. Już wszystko znam, atmosfera jest każdego dnia bardzo dobra. Dobrze poznałem klub więc czuje, że integracja przebiegła bardzo dobrze. Jestem szczęśliwszy i to dla mnie największa zmiana.”

Grałeś bardzo dużo w zeszłym sezonie. Trener Ci zaufał…

„Tak i mam nadzieję, że ciągle wierzy we mnie. Chcę grać jak najwięcej. Wiem, że są tutaj świetni zawodnicy i jest konkurencja, ale walczymy o miejsce w składzie każdego dnia. Jestem pewny, że mogę pomóc zespołowi.”

Jak oceniasz poprzedni sezon?

„To był dobry sezon dla nas, ale chcieliśmy więcej. Eliminacja z Ligi Mistrzów mocno nas zabolała. Gorycz porażki nieco osłodził 10 tytuł dla PSG.”

Indywidualnie miałeś dobry sezon, strzeliłeś też 5 bramek…

„To było dla mnie ważne. Wszyscy widzieli we mnie defensywnego pomocnika, ale ja potrafię również strzelać bramki i mogę grać wyżej na boisku. Jestem bardzo szczęśliwy z tych bramek.”

W ostatnich spotkaniach najwięcej podań wymieniłeś z Messim i Hakimim. Udało wam się stworzyć połączenie na boisku?

„Gram po prawej stronie pomocy gdzie znajdują się najczęściej Ci zawodnicy. To moi koledzy z boiska, którzy są najbliżej, więc jest to naturale dla mnie grać blisko nich i wspierać ich działania. Granie z takimi zawodnikami przychodzi bardzo łatwo. Messi mając piłkę przy nodze zrobi zawsze coś specjalnego. Hakimi to bardzo szybki zawodnik, więc możesz mu zagrywać dłuższe piłki. Jest zawsze tam gdzie potrzebujemy go.”

Czego nauczył Cię ten sezon?

„Że jest bardzo ciężko, gdy zostajesz wyeliminowany z rywalizacji. Gdy wracasz do domu, do szatni i widzisz twarze zawodników z zespołu, którzy są mocno zawiedzeni tym co się wydarzyło. To zawsze trudne w szatni.Jako klub nauczyliśmy się porażki, musimy z emocjami zarządzać w lepszy sposób i to jest nauka dla nas na przyszłość.”

Wygraliście ligę, ale nie była to łatwa wygrana?

„Ligue 1 jest bardzo trudna z roku na rok. Musisz ciężko pracować, by wygrać sezon. Potrzeba poświęcenia na boisku, potrzeba odporności psychicznej. Trzeba dużo biegać na boisku, zawsze trzeba być uważnym, ponieważ rywale zawsze mają dobrych zawodników, którzy szybko wykorzystują twój błąd. 10-ty tytuł to coś specjalnego i jestem szczęśliwy, że mogę być częścią tej drużyny.”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *