30.09.2023, g. 17:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
Clermont Foot vs PSG
Do meczu pozostało:
3dn.10godz.10min.
16.50 X5.00 21.40 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Marco Verratti

Marco Verratti: Pierwszy tytuł był bardzo trudny

Marco Verratti udzielił wywiadu oficjalnej stronie PSG. Zobaczcie co powiedział Włoch o sezonie oraz swej historii w PSG.

Marco, wygrałeś ósmy raz ligę francuską  co jest rekordem tej ligi. Jak się z tym czujesz?

Nigdy nie marzyłem o czymś takim. Kiedy zaczynasz grać w piłkę marzeniem jest wygrywanie i bycie w topie. Wielu zawodników gra w Ligue 1, ale wielu z nich nigdy nie wygra tytułu. Ciesze się, że mam ich już osiem i każdy z nich był fantastyczny. To coś co pozostanie na zawsze ze mną.

Widzisz progres w zespole?

Jestem tutaj 10 rok i zawsze dawałem wszystko dla klubu. Czasami wszystko idzie dobrze a czasami pojawiają się problemy. Ale to mi nie przeszkadzało, by dawać z siebie 110 %. Zawsze będę mieć szacunek do klubu, dla mnie to wielka pasja grać tutaj i będę wdzięczny PSG za takie możliwości.

Pamiętasz swój pierwszy tytuł tutaj? 

Myślę, że pierwszy nie był łatwy do wygrania. Każdy mecz to była batalia i trudna przeprawa, by zdobyć trzy punkty. Nie pamiętam spotkań wygrywanych 4 czy 5 bramkami. Było dużo ciężej na wyjazdach. W lidze były ciężkie tereny jak Basia czy Ajaccio. Musieliśmy wygrywać i czasami brakowało nam stylu, ale punkty wpadały. Byliśmy silnym zespołem, nawet jeśli nie graliśmy wtedy spektakularnie.

Jak ocenisz ten sezon?

To był bardzo emocjonalny sezon. Dla ludzi z zewnątrz wszystko było łatwe i powinniśmy wygrywać każdy spotkanie. Ale, musieliśmy ciężko pracować w każdym spotkaniu. Nie mogliśmy odpuszczać. Nie zapomnę spotkania z Lens, które dało nam tytuł. To coś wyjątkowego wygrywać tytuł z takimi zawodnikami.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *