0dn.22godz.31min.
17.50 X5.00 21.40 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
PSG

Słodko-gorzki finał sezonu – PSG wygrywa na zakończenie rozgrywek.

W ostatnim meczu sezonu podopieczni Mauricio Pochettino zmierzyli się na Parc des Princes z ekipą Metz. Wygrana przyszła w tym spotkaniu łatwo, jednak to nie wynik tego dnia był najważniejszy.

PSG kończy sezon, niestety nie tak, jak każdy kibic tego pragnął. Odpadnięcie z Ligi Mistrzów po fatalnej grze, podobna sytuacja z Pucharem Francji. Dobrze, że zdobyliśmy chociaż mistrzostwo. Jakby na osłodę tego feralnego sezonu zarząd pośpieszył z niesamowitą bombą – nowym kontraktem Kyliana Mbappe! Zawodnik wraz z prezesem ogłosili przedłużenie umowy przed rozpoczęciem spotkania ku euforii zebranych kibiców. Niestety, spotkanie to było również pożegnaniem Angela DiMarii, który opuszcza Paryż po wielu latach.

Początek spotkania nie zapowiadał kanonady, jaka miała nastąpić. Paryżanie pozostawali przy piłce i starali się kreować akcje, jednak bez większych efektów. Wynik meczu otworzył w dwudziestej piątej minucie Kylian Mbappe, by po chwili dołożyć drugie trafienie. PSG ewidentnie się odblokowało i ruszyło po kolejne bramki, nie minęło pięć minut a na tablicy wyników mieliśmy 3:0, do dubletu Mbappe trafienie dołożył Neymar. Wynik do końca pierwszej połowy nie zmienił się. PSG próbowało podwyższyć prowadzenie, jednak ich strzały z reguły były niecelne.

Druga połowa rozpoczęła się od skompletowania hat-tricka przez francuskiego mistrza świata. Kylian tego dnia był niesamowity, widać było, że chciał z przytupem rozpocząć nowy kontrakt z klubem. Trener gości zarządził zmiany, by ratować zespół, niestety niedługo po dokonaniu korekt Metz musiało radzić sobie w dziesięciu. Drugą żółtą kartkę otrzymał bowiem Traore, to jeszcze bardziej pogrążyło gości, którzy nie byli w stanie oddać chociażby jednego cennego strzału w drugiej połowie. Wynik spotkania zamknął Angel DiMaria, który do asysty dołożył trafienie w swoim ostatnim spotkaniu dla PSG, będzie brakować w klubie tego sympatycznego Argentyńczyka.

Na zakończenie sezonu 2021/2022 paryżanie pewnie pokonali FC Metz aż 5:0. Teraz pozostaje nam czekać na planowane zmiany, bo są one niesamowicie potrzebne, jeśli chcemy realnie myśleć o walce w Europie. ALLEZ!