17.06.2024, g. 00:30
Mecz towarzyski
Panama vs Paragwaj
Do meczu pozostało:
0dn.19godz.52min.
12.75 X3.10 22.30 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
blank

Rozgrywki Ligue 1 2021/2022.

Liga francuska w sezonie 2021/2022 jest niezmiernie ciekawa, choć wydawało się, że Paris Saint- Germain zdominuje te rozgrywki. Paryżanie odpadli już jednak z Champions League oraz z rozgrywek Pucharu Francji, w lidze notując rozczarowujące występy. Wszystko to w konsekwencji sprawia, że kibice Ligue 1 mają się nadal czym ekscytować.

Gdzie oglądać rozgrywki Ligue 1?

Spotkania czołowej ligi Starego Kontynentu jaką jest francuska Ligue 1 oraz skróty meczów Ligue 1 można oglądać na Canal+ Sport, które to stacje mają prawa do transmitowania Ligi Mistrzów do końca sezonu 2023/2024. Spotkania można śledzić również za pośrednictwem czołowych, legalnych działających zgodnie z polskim prawem operatorów zakładów wzajemnych. Nieprzewidywalność tych rozgrywek jak również Pucharu Francji sprawia, że warto zawierać kupony na spotkania w ramach poszczególnych kolejek jak też długoterminowe, obejmujące rozgrywki całościowo. Na dobrej drodze po mistrzostwo jest PSG, jednak tytuł ten jeszcze nie został zdobyty przez Paryżan, zaś spotkania takie jak ostatni mecz na wyjeździe tej drużyny przeciwko AS Monaco, pozwala wierzyć zawodnikom Marsylii, że tytuł można jeszcze zdobyć.

Kto faworytem Ligue 1 do końcowego triumfu oraz do miejsc promujących do europejskich pucharów?

Sezon ten przebiega pod znakiem odrodzenia Olympique de Marseille, gdzie bramki strzela regularnie Arkadiusz Milik oraz rozczarowującej postawy Paris Saint- Germain, której to skład wygląda bardzo dobrze na papierze, jednak na boisku nie jest już tak różowo. Argentyńczyk Lionel Messi bramek nie strzela, Neymar ma przestoje a jedyna gwiazda, która co tydzień udowadnia, że jest na światowym topie, czyli Kylien Mbappe za chwilę odejdzie zapewne do Realu Madryt, ponadto ściągnięty tutaj Hiszpan Sergio Ramos, zapewne gdyby lekarze dokładniej zbadali jego organizm, nigdy nie trafiłby do Paryża. W cieniu wielkich mocną pozycję buduje potentat sprzed lat, Racing Strasbourg, który może wejść nawet do fazy grupowej Champions League w przyszłym sezonie. Zeszłoroczny zdobywca Ligue 1, zespół Lille OSC gra dość poprawnie, jednak widać, że zeszłoroczny genialny start nie będzie powtarzał się corocznie. Zespół ten ma jednak potencjał, który pozwala przez długie lata być w czołówce, jest to zresztą uznana marka, która już wiele razy wskazywała, że należy się z nią liczyć.

skróty meczów Ligue 1

Fot. Romain Biard / shutterstock.com.

Walka o pozostanie w najlepszej francuskiej lidze

Ciekawie przebiegnie walka o pozostanie w elicie, szkoda jednak, że w grę tę zamieszany jest Girondins de Bordeaux, który przed laty wchodził regularnie do Champions League. Były klub Zinedine’a Zidane’a zapewne nawet w razie spadku, podźwignie się, gdyż wielu ludzi dobrze mu życzy. Innym zasłużonym zespołem który drży przed spadkiem jest AS Saint-Etienne, gdzie przed wielu lat grał Michel Platini. Ostatnia seria dobrych występów daje jednak prawo do tego by wierzyć, że utrzymanie jest realne. Z Ligue 2 zechce awansować Toulouse, który to zespół może dodać rozgrywkom toczonym nad Loarą i Sekwaną, wiele kolorytu, jeszcze na początku XXI w. grał tutaj świetni Szwed, Johan Elmander.


Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *