10.08.2024, g. 02:00
Superpuchar Francji
PSG vs AS Monaco
Do meczu pozostało:
15dn.20godz.55min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Kylian Mbappe

Kylian Mbappe przed Monaco

Kylian Mbappe zabrał głos przed spotkaniem z Monaco. Zawodnik paryskiej drużyny opowiedział o lidze, swoich odczuciach dotyczących spotkania oraz swej formie. Zobaczcie co miał do powiedzenia.

Wiele spotkań PSG wygrało w końcówce. Jak na to patrzysz jeśli chodzi o takie spotkania?

„Jesteśmy zawsze szczęśliwi, ponieważ najważniejsza jest wygrana. Oczywiście potem przychodzi analiza i widzisz co można było zrobić lepiej, by takiej nerwowości nie było. Wiemy, że z takim składem nie możemy pozwalać sobie na takie spotkania. Powinniśmy szybciej wygrywać mecze. Cieszymy się jednak jako zespół, że te trzy punkty udało się wyrywać. Wygrywamy dzięki odwadze, wszyscy razem pokazując charakter.”

Ligue 1 jest trudną ligą. Widzimy to co tydzień. Jaka jest twoja opinia?

„Jest bardzo ciężka, bardzo fizyczna, intensywna jeśli chodzi o grę. Zawodnicy ciągle grają blisko ciebie, ciągle otrzymujesz kopnięcia, ciągle ktoś Cię atakuje. Myślę, że w tym roku jest również więcej dobrej piłki, więcej ładnej dla oka gry. Fizyczność jednak została i myślę, że to ciężka liga dla graczy z zewnątrz. Oni potrzebują adaptacji i spokoju na początku.”

PSG nie przegrało u siebie. Myślisz, że wpływ na to mieli kibice i ich powrót na stadion?

„Na pewno to pomogło. Rozmawialiśmy pomiędzy zawodnikami i wiemy, że w poprzednim sezonie przegrywaliśmy spotkania u siebie. Teraz z kibicami takich spotkań nie przegrywamy. Wtedy niekoniecznie czuliśmy się jak u siebie w domu. Teraz jesteśmy na Parc des Princes, który jest wypełniony kibicami i nie przegrywamy spotkań. Czujemy ich obecność oraz doping. Czasem to oni pchają Cię do jeszcze większego wysiłku. Przy kibicach nie możesz zaczynać spotkania zbyt pasywnie, musisz iść do przodu, oni nas zachęcają.”

Przed wami mecz z Monaco, który dla Ciebie jest szczególny?

„Rzeczywiście jest inaczej. Po pierwsze to wielki ligowy rywal. Monaco to duży klub, który potrafi rozgrywać wielkie mecze. Dla mnie to ekstra spotkanie, mam tam wielu przyjaciół, adrenalina przed spotkaniem jest inna. Ale gdy gra się dla PSG to nie ma czasu na sentymenty, potrzebujemy wygranej i chce pomóc zespołowi wygrać to spotkanie.”

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *