28.05.2024, g. 19:00
Liga Austriacka
TSV Hartberg vs Austria Wiedeń
Do meczu pozostało:
1dn.12godz.19min.
12.90 X3.60 22.15 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
marquinhos

Marquinhos: Nazwiska nie wygrywają spotkań

Marquinhos zabrał głos przed spotkaniem z RB Lipsk. Paryżanie po wygranej z Manchesterem City liczą na kolejne trzy punkty w europejskich rozgrywkach. Zobaczcie co powiedział Brazylijczyk.

Marquinhos, początek w LM nie był łatwy. 1:1 w Brugii, ale potem przyszła wygrana 2:0.

To prawda, nie było łatwo. Ludzie nie zawsze nas słuchają a powtarzaliśmy, że mecze w Lidze Mistrzów nie są łatwe. Brugia udowodniła w pierwszych dwóch spotkaniach, że potrafią grać z teoretycznie lepszymi zespołami. Tutaj w tych rozgrywkach daje się z siebie 100% w każdym spotkaniu, nie ma łatwych spotkań. Pokazaliśmy dobrą grę w spotkaniu z City i musimy teraz pokazać, że to nie był przypadek. Dla nas to był bardzo ważna wygrana, ale nic nie jest jeszcze przesądzone. Pracujemy w spokoju i nie chodzimy z głową w chmurach. 

Widzieliśmy ostatnio zespół, który jest mocno zjednoczony…

Tak. Jest wiele osób w zespole, które się przyjaźnią, mamy świetny sztab, który uzupełnia nas. Ludzie, którzy oglądali spotkanie widzieli jak byliśmy zjednoczeni na boisku i mówili nam o tym. Mieliśmy ciężkie momenty, cierpieliśmy w tym spotkaniu, ale udało nam się wygrać. Cały zespół zagrał świetne spotkanie, cały zespół bronił dobrze. Neymar grał w defensywie, Kylian blokował rywali, Leo Messi dołożył swoje. Wszystkie te małe elementy zapracowały na naszą wygraną. Każdy dołożył coś od siebie.

Mieliście również okazję grać pierwszy raz w LM z publicznością. Czuć różnicę? 

Oczywiście, że czuliśmy różnicę. Ostatnie sezony były zupełnie inne, więc teraz cieszyliśmy się bardzo z obecności kibiców. Oto chodzi w piłce, granie przy pustych trybunach nikogo nie zadowala. Cieszymy się, że możemy czerpać energię z tego co dają nam kibice. W ostatnim roku było to dla nas dziwne grać tyle spotkań bez kibiców, więc teraz cieszymy się, że mamy swojego 12 zawodnika w składzie.

Paryski zespół jest często określany najlepszym na świecie. Jak wy to czujecie teraz?

Myślę, że zaczynamy to pokazywać na boisku. Mieliśmy trudne spotkanie w Brugii, ale potem pokazaliśmy, że idziemy w dobrym kierunku. Dzisiaj piłka nożna jest mocno zbalansowana, nawet jeśli masz jakość, indywidualne gwiazdy to i tak każde spotkanie trzeba wybiegać, w każdym być skoncentrowanym, by nie nadziać się na kontrę, która zabierze Ci miejsce na boisku. Gwiazdy, historia i nazwiska nie wygrają spotkania za Ciebie. Umiejętności trzeba pokazać na boisku.


Share

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *