25.05.2024, g. 21:00
Puchar Francji
Olympique Lyon vs PSG
Do meczu pozostało:
5dn.6godz.38min.
15.00 X4.20 21.60 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Mbappe Kylian

Kylian Mbappe zabrał głos cz.1

Kylian Mbappe zabrał głos w długim wywiadzie dla L’Équipe, zobaczcie co miał do powiedzenia nasz zawodnik.

 Zgodzisz się, że spektakularne okienko transferowe jeszcze nie przyniosło spektakularnej gry tria Messi – MbappeNeymar?

Kylian Mbappe: Trzeba przyznać na początek, że było to świetne okienko. Wiele braków zostało wypełnionych. Mamy teraz zespół, który jest gotowy do rywalizacji o każde trofeum w Europie. Mieliśmy swoje problemy, ponieważ wielu z nas wróciło do gry z kontuzjami czy też urazami. Cierpieliśmy z powodu braku kilku zawodników. Przeciwko City zagraliśmy pierwszy raz na takim poziomie jaki byśmy oczekiwali od siebie. To jeszcze nie był szczyt naszej formy, ale on przyjdzie. Pokonanie City było bardzo ważne dla nas.

 Czujesz ekscytacje gdy widzisz ten skład?

 Oczywiście, ale nie możemy też popadać w jedną skrajność. Mówi się o przyjściu Messiego, ale mamy jeszcze wielu innych zawodników, którzy doszli do naszego zespołu. Zawsze powtarzałem, że chcę grać ze świetnymi zawodnikami i w tym roku takim mamy. Teraz wszystko zależy od nas, by każdy z nas dał od siebie coś i pomógł zespołowi. Chcemy wygrywać trofea razem.

 Co masz na myśli o dawaniu czegoś od siebie?

 Kiedy grasz tylko ze swietnymi zawodnikami trzeba umieć się poświęcić. Już nie jesteś jedynym wielkim zawodnikiem w składzie. Zespół to nie tylko ty. Teraz wszyscy wielcy tworzą ten zespół i chcą wygrywać wszystkie spotkania. 

Łatwiej Ci się teraz gra i pracuje w obronie w momencie gdy jest Messi w składzie?

Oczywiście.Kiedy masz Messiego w zespole wiesz, że możesz dać z siebie jeszcze więcej. Kiedy myślisz, że nie masz już sił przy nim dasz jeszcze z siebie trochę, by móc strzelić bramkę czy też uratować drużynę. Jeśli musisz pracować w obronie to trzeba pracować. Jest to wszystko ustalone i tego się trzymamy. Jeśli Messi chodzi to ja mogę biegać za niego. To w końcu Messi. 

Kilka dni temu powiedziałeś, że od Neymara nie dostajesz takich podań jak inni otrzymują. To są twoje słowa?

Tak, powiedziałem je. Takie rzeczy zdarzają się w piłce cały czas. Nie ma co robić z tego afery. Widząc jak się to rozniosło od razu porozmawiałem z nimi i wszystko sobie wyjaśniliśmy. W spotkaniach wymieniamy podania i jest między nami dobra relacja na boisku. Chcemy wygrywać i strzelać bramki. Mam respekt do niego i jego osiągnięć. 

Jak to jest grać z Messim? Wyobrażałeś to sobie?

Nigdy o tym nie myślałem. Nie sądziłem, że gra z Messim w jednej drużynie jest możliwa. Dla mnie było jasne, że Messi nigdy nie odejdzie z Barcelony. Cieszę się każdym momentem w którym się spotykamy i gramy razem. On jest osobą, która kocha piłkę. Rozmawia z każdym, integruje się nawet jeśli jest trochę nieśmiały.

Czułeś to kiedyś do jakieś innego zawodnika?

Gdy przychodził Neymar miałem podobne odczucia, ponieważ jest niesamowity na boisku. Messi to jednak coś innego. Musimy sobie powiedzieć, że przyjście do PSG takiego zawodnika to coś wspaniałego i wyjątkowego.

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *