25.05.2024, g. 21:00
Puchar Francji
Olympique Lyon vs PSG
Do meczu pozostało:
5dn.6godz.4min.
15.00 X4.20 21.60 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Danilo

Danilo:Jesteśmy lepsi w defensywie

Danilo, pomocnik PSG zabrał głos przed spotkaniem z Lyonem. Paryżanie powalczą o szóstą wygraną z rzędu w lidze. Zobaczcie co powiedział zawodnik PSG.

Danilo, na tem moment mamy 5/5 jeśli chodzi o wygrane w lidze. Jak się z tym czujecie? 

Danilo: Mamy dobry start sezonu to prawda. Jesteśmy silniejsi z każdym spotkaniem, ponieważ wygrywaliśmy każdy mecz. Traciliśmy bramki, ale teraz jesteśmy silniejsi, bardziej zgrani i stabilniejsi w obronie. Tracimy mniej bramek i to jest ważne dla naszego zespołu. Mamy bardzo wyrównany skład i plusem jest to, że każdy z nas potrafi również atakować jeśli chodzi o pomocników. Ostatnio strzelali Herrera oraz Gueye.

Jak się zapatrujesz na Ligue 1? Jak oceniasz tą ligę w której rozegrałeś już kilkanaście spotkań?

To bardzo wymagająca liga, zespoły są bardzo wyrównane i silnie psychicznie oraz taktycznie. Bardzo ciężko zdobywa się punkty na wyjazdach. Ważne jest dla nas, by nie tracić punktów u siebie, ponieważ to nasz dom.

W niedziele czeka was spotkanie z Lyonem. Czujesz już atmosferę tego spotkania? 

Wiem, że to będzie intensywny mecz dla obu stron. Na pewno będzie sporo fizycznej gry i musimy być na to przygotowani. Nie możemy jednak zapomnieć, że walka fizyczna to nie wszystko i musimy zagrać dobre spotkanie. Przed tym spotkaniem wszystko się liczy, trening, wejście w mecz jest trochę inne aniżeli przed innymi spotkaniami ligowymi. Chcemy wygrywać spotkania i taka jest nasza mentalność.

Kolejny raz będziecie mieli okazję zagrać z własnymi kibicami

To niesamowite, ponieważ nie miałem możliwości grać przy kibicach z uwagi na pandemię. Stadion z kibicami jest zupełnie inny, inaczej reaguje. Ich wsparcie dodaje nam energii, której brakowało gdy ich nie było.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *