28.05.2024, g. 19:00
Liga Austriacka
TSV Hartberg vs Austria Wiedeń
Do meczu pozostało:
1dn.12godz.18min.
12.90 X3.60 22.15 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Mauricio Pochettino

Pochettino: Żaden zawodnik nie może uważać się za wyjściowego gracza

Mauricio Pochettino tuż przed ostatnim meczem ligowym, wygranym przez Paris Saint-Germain 4:0, opisał swoje nastawienie, a także relacje między zawodnikami. Niektóre z wypowiedzi wyglądają nieco kurtuazyjnie, zwłaszcza w kontekście wyjściowego składu.

Pochettino podkreśla rywalizację w zespole

Choć nikt w to raczej nie uwierzy, Mauricio Pochettino chce zaznaczyć swoją pozycję jako trenera PSG. Stąd wypowiedź odnosząca się do planowania kadry na każdy pojedynek i sposób desygnowania pierwszej jedenastki. Argentyński szkoleniowiec podkreśla zdrową rywalizację w drużynie.

– Żaden zawodnik przychodzący do PSG, nie może czuć się graczem wyjściowego składu, bez względu na to, jaką jest gwiazdą. Nikt nie jest większy niż klub, zwłaszcza tutaj, gdzie drużyna jest ponad statusem danych piłkarzy – powiedział Pochettino.

Relacja z Mbappe kluczem do sukcesów?

Po fiasku transferowym, Pochettino stanął przed sporym wyzwaniem zawiązania dobrych relacji z Kylianem Mbappe. Trener twierdzi jednak, że 22-latka nie trzeba do niczego przymuszać, ponieważ ten jest tak samo głodny gry w PSG.

Mbappe to bardzo stabilny emocjonalnie zawodnik. Obecnie widzę u niego takie same nastawienie, taki sam głód gry w piłkę i cieszenie się nią. Sam jestem z tego niezwykle zadowolony – zaznaczył Argentyńczyk.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *