24.04.2024, g. 19:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
Lorient vs PSG
Do meczu pozostało:
2dn.13godz.15min.
16.50 X4.75 21.40 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Gigi Donnarumma: „Jesteśmy niesamowitym zespołem zdolnym do wszystkiego”

Nasz nowy bramkarz udzielił krótkiego wywiadu dla Canal Football Club w którym opowiedział o swoich wrażeniach dotyczących pierwszych dni w PSG. Zapraszamy!

Masz dopiero 22 lata, a już grasz w jednym z najlepszych klubów świata, spieszy ci się?

G.D: „Tak, spieszę się (śmiech). Chcę zostać jednym z najlepszych bramkarzy na świecie, to mój najważniejszy cel. Aby to osiągnąć, trzeba się poświęcić, pracować i zachować pokorę i motywację na najwyższym poziomie. Przede wszystkim pokora, to jest to, co jest niezbędne do zrobienia wszystkiego, raz się nie uda, uda się drugi lub trzeci”.

Zostać najlepszym, zastąpić Gianluigiego Buffona… jakie jest Twoje największe piłkarskie marzenie?

G.D: „Gigi (Buffon) wciąż gra i mam nadzieję, że będzie grał tak długo, jak to możliwe. Moim celem, jak już wspomniałem,  jest stać się najlepszym i dzięki ciężkiej pracy i determinacji mam nadzieję, że pewnego dnia to osiągnę.”

Dlaczego zdecydowałeś się na przyjazd do Paryża, skoro jest tam już Keylor Navas?

G.D: „PSG skontaktowało się ze mną i chciało mnie mieć, a ja chciałem grać dla PSG. podobało mi się to zdecydowanie, którym emanowali. Co do Keylora, nie boję się konkurencji, jest wyjątkowym bramkarzem, ale ja jestem tu po to, by grać. Rywalizacja jest dobra dla obu, pozwala mi się rozwijać.”

Gotowy do gry?

G.D: „(Śmiech) Więcej niż gotowy.

Czy rozumiesz obawy kibiców, że rywalizacja z Navasem spowoduje problemy w szatni?

G.D: „W wielkich drużynach zawsze jest rywalizacja, nie będzie problemu. Keylor to wyjątkowa osoba, jesteśmy przyjaciółmi, nie będzie żadnych problemów. Nie ma co szukać dziury w całym.”

Messi, Mbappé, Neymar… sztuka w treningu?

G.D: „Tak, to niesamowite, że mogę dzielić szatnie z takimi zawodnikami. Na treningach jest jest bardzo dużo jakości, jestem przekonany, że pokażemy to również na boisku. Są to zawodnicy na niesamowitym poziomie. Kiedy masz ich przed sobą, to jest problem. Jesteśmy niesamowitym zespołem zdolnym do wszystkiego, jesteśmy tu by zwyciężać.

Jakaś wiadomość dla fanów?

G.D: „Witam wszystkich, bardzo dziękuję za czułość, którą okazaliście mi w tym krótkim okresie mojego życia w Paryżu. Dam z siebie wszystko dla tej koszulki i zrobię wszystko, aby wspólnie wygrać wiele trofeów. Widzimy się na stadionie i przed telewizorami!

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *