24.04.2024, g. 19:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
Lorient vs PSG
Do meczu pozostało:
0dn.23godz.47min.
17.50 X5.00 21.40 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
PSG

[SKRÓT MECZU] Lille – PSG 1:0

PSG zainaugurowało sezon 2021/22 spotkaniem z Lille w ramach Superpucharu Francji. Paryżanie po raz kolejny musieli uznać wyższość rywali. O wygranej zadecydowała jedna bramka.

Paryżanie na spotkanie wystawili mieszaną 11-stkę. Spore ubytki  w kadrze zmusiły trenera Pochettino do wystawienia kilku młodych zawodników. Z nowych nabytków pokazał się na boisku od pierwszej minuty Hakimi. Paryżanie spotkanie rozpoczęli dobrze, byliśmy częściej przy piłce, finalnie osiągając 72% posiadania piłki w całym spotkaniu. Wszystko było dobrze do 20 metra bramki rywali. Później Paryżanie zatracili swoją kreatywność i nie mieli wielu dogodnych okazji do zdobycia bramki. W pierwszej połowie skontrolowali PSG rywale, którzy w 45 minucie za sprawą Xeki zdobyli bramkę na 1:0.

Wynik ten nie zmienił się po przerwie i to Lille mogło cieszyć się z pierwszego trofeum w 2021 roku. Paryżanie muszą liczyć na powrót najlepszych zawodników do składu i zwyżkę formy w szybkim czasie, ponieważ sezon ligowy za chwile stanie na starcie. Wszelkie straty punktowe w pierwszej jego części mogą być nie do odrobienia w dalszej części rywalizacji.


Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *