10.12.2022, g. 20:00
Mistrzostwa Świata Katar 2022
Anglia vs Francja
Do meczu pozostało:
0dn.23godz.5min.
13.10 X3.30 22.30 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Kylian Mbappe

Kylian Mbappe piłkarzem sezonu Ligue 1

Po zakończonym sezonie w rozgrywkach Ligue 1 przyznano indywidualne nagrody. Dwie z nich zdobyli gracze PSG Kylian Mbappe oraz Keylor Navas. Zobaczcie jaki był wybór w sezonie 2020/2021

Kylian Mbappe zdobył tytuł zawodnika roku w Ligue 1, natomiast Keylor Navas zdobył tytuł bramkarza roku we francuskiej ekstraklasie. Mbappe został również najlepszym strzelcem w lidze zdobywając 26 bramek w sezonie ( 41 we wszystkich rozgrywkach). Oto co powiedział młody Francuz.

„To dla mnie wielka duma, ponieważ zawsze jest miło otrzymywać nagrody za cały sezon. Chciałbym podziękować moim kolegom z zespołu, którzy wiele razy pomagali mi, dawali pewność siebie w trudnych momentach. Chciałbym również podziękować klubowi, który mnie wspierał. Dla mnie to kolejny krok do historii, tym razem historii Ligue 1. Jestem głodny trofeów, ale każdy z nich jest inny, każdy niesie inne emocje. Jestem bardzo ucieszony, że inni zawodnicy powiedziali, że to ja byłem najlepszy w sezonie.”

Kylian Mbappe został wybrany piłkarzem sezonu po raz drugi z rzędu. Wcześniej był wybierany w roku 2017,2018 oraz 2019. Mbappe dołączył tym samym do Edena Hazarda, Zlatana Ibrahimovica oraz Pedro Pauletty, którzy również byli dwa razy z rzędu wybierani piłkarzem sezonu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.