28.05.2024, g. 19:00
Liga Austriacka
TSV Hartberg vs Austria Wiedeń
Do meczu pozostało:
1dn.14godz.1min.
12.90 X3.60 22.15 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Marco Verratti

Marco Verratti: Marsylia to nasz największy rywal

Marco Verratti porozmawiał z oficjalną stroną klubu o początku roku w wykonaniu PSG, celach na ten sezon, nowym trenerze oraz formie zespołu. Zobaczcie co miał do powiedzenia włoski pomocnik.

Marco, jak się czujesz w nowym roku? 

„Przerwa dobrze na nas podziałała, nawet biorąc pod uwagę, że była krótka. Mogliśmy popracować we własnym zakresie, by mieć pewność, że będziemy gotowi po restarcie. Spotkania, które nadchodzą przyjdą szybko i w zwiększonej ilości, ale będą takie same dla wszystkich. W całej europie jest wiele kontuzji i trzeba sobie z tym radzić. Nie będzie jednak łatwo grać co trzy dni.”

Jak się czujesz osobiście?

„Czuję się bardzo dobrze. Łatwo dochodzi się do szczytowej formy, kiedy gra się pełne 90 minut mecz po meczu. Doszedłem do formy szybko i wszystko zmierza w dobrym kierunku. Muszę jednak mieć wszystko pod kontrolą i zwracać uwagę na dosłownie każdą najdrobniejszą rzecz, która wpływa na formę.”

PSG vs Marsylia w środę. Jak się zapatrujesz na to spotkanie?

„Jak tylko przybyłem do PSG, wszyscy tłumaczyli mi jakie znaczenie ma to spotkanie. Wiem, że jest to zawsze najważniejszy mecz dla klubu, kibiców oraz piłkarzy. Wszystkim nowym zawodnikom przekazujemy to co nam przekazano. Marsylia to nasz główny rywal do pokonania w każdym sezonie. Będzie to jednak inna gra, ponieważ nie będzie kibiców po obu stronach a to zawsze podnosiło atmosferę. Kibice są dla nas jak rodzina i chcemy wygrać dla nas to spotkanie. Będziemy spokojni, będziemy myśleć o spotkaniu i w środę chcemy podnieść pierwszy puchar.”

Porażka we wrześniu jest dodatkową motywacją?

„Wygraliśmy wiele spotkań przeciwko OM, każdy mecz, który graliśmy w domu. Przegraliśmy jedno, nawet mając sytuacje na strzelenie bramki i wygranie spotkania. Przegraliśmy, ponieważ zabrakło nam koncentracji. W środę będziemy ją mieć i będziemy grać w piłkę. To nasze dwa główne cele na to spotkanie.

Jesteś zawodnikiem, który ma na koncie najwiecej wygranych w Superpucharze…

„Wygrałem każdy superpuchar w którym grałem. Kocham te rozgrywki i mam nadzieje, że będę mógł to kontynuować. Dla nas wygrywanie pucharów jest najważniejsze, również kosztem indywidualnych statystyk.”

Nowy rok zaczęliście z nowym trenerem…

„Trener w przeszłości był znakomitym zawodnikiem. Dobrze wie jak trudno jest wszystko zmienić w tydzień i poznać wszystkim w takim czasie. Jego idee, które chce w nas zaszczepić przekazywane nam się krok po kroku. Nie chcemy sytuacji gdzie dostaniemy zbyt dużo informacji i wytycznych do zmian. Chcemy grać najszybciej jak to możliwe. Trener słucha zawodników, ale również bardzo dużo wymaga. Zawsze chce byśmy dawali z siebie wszystko i mieli pozytywne nastawienie. W dalszym ciągu się poznajemy, ale myślę, że wszystko będzie wkrótce na swoim miejscu.”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *