11.33 X5.75 27.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
PSG

[SKRÓT MECZU] PSG – Basaksheir 5:1

W ostatnim spotkaniu grupowym w Lidze Mistrzów Paryżanie pewnie pokonali turecki Basaksheir 5:1. Fantastyczną formę zaprezentowali Neymar z Mbappe, którzy rozmontowali obronę gości.

Spotkanie przełożone z wtorku na środę sprawiło, że PSG było pewne awansu wobec wyniku RB Lipsk z Manchesterem. Mistrzowie Francji nie zamierzali ułatwiać gościom zadania i od początku nadawali ton rywalizacji. Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Neymar, który wykorzystał podanie dochodzącego do formy Marco Verrattiego. Neymar przy tym golu popisał się świetnym indywidualnym dryblingiem. Drugą bramkę, Brazylijczyk zaliczył w 38 minucie po świetnym podaniu Mbappe. Francuz po asyście zaliczył jeszcze bramkę w 42 pewnie wykorzystując rzut karny i Paryżanie ze spokojem schodzili do szatni.

Druga połowa to dalsza dominacja PSG. Kolejną bramkę zdobyl Neymar, który skompletował hat-tricka. Przy tym golu asystę zaliczył Angel Di Maria. Gości stać było na honorową bramkę, którą zdobył Topal w 57 minucie. Była to dla tureckiej ekipy pożegnalna bramka w ten edycji Ligi Mistrzów. W 62 minucie dzieła zniszczenia dopełnił Mbappe, który kończył spotkanie  dwoma bramkami oraz asystą. Paryżanie pewnie kontrolowali spotkanie do jego końca i ze spokojem wygrali 5:1. To co najbardziej cieszy trenera to fakt, że do formy wracają napastnicy i czołowe gwiazdy zespołu Neymar oraz Mbappe.