Thomas Tuchel

Thomas Tuchel: Czeka mnie rozmowa z zespołem

Thomas Tuchel wraz z zawodnikami wypowiedzieli się po zremisowanym spotkaniu z Bordeaux. Niemiecki szkoleniowiec nie mógł być do końca zadowolony po spotkaniu w którym PSG prowadziło, ale nie potrafiło utrzymać prowadzenia. 

Thomas Tuchel

“Czuję, że było ciężko, ale sami zrobiliśmy sobie ciężką przeprawę w tym spotkaniu. Przestaliśmy grać w drugiej połowie i nie podążyliśmy za planem, który mieliśmy. Nie było wystarczającej pracy w drugiej połowie. Zabrakło nam dyscypliny, ponieważ nie broniliśmy i nie atakowaliśmy dobrze. W pełni zasłużona dla nas jest ta strata punktów. Dziś było dużo gorzej aniżeli w Monaco, ponieważ graliśmy u siebie i mieliśmy jeden dzień więcej odpoczynku. Nie rozumiem tego co się dziś stało i nie akceptuję takiej gry. Zespół zostanie wezwany na rozmowę, ponieważ nie jestem zadowolony ze stylu, który zaprezentowaliśmy w drugiej połowie.”

Moise Kean:

“Mieliśmy mnóstwo miejsca na boisku, kreowaliśmy sytuacje, ale nie wykorzystaliśmy tego. Musimy nauczyć się wyciągać wnioski z takich spotkań jak dzisiaj. W środę czeka nas kolejne spotkanie i musimy dać z siebie 100%. Moja bramka? Neymar oddał strzał, bramkarz sparował piłkę a ja po prostu byłem tam gdzie powinienem. Zdecydowałem się na szybki i strzał i miałem nadzieję, że piłka wpadnie do bramki. Cieszę się, że udało mi się zdobyć kolejnego gola.”

Timothee Pembele:

“To był mój debiut w Ligue 1. Zacząłem dobrze, pomimo samobójczej bramki. Piłka przy dośrodkowaniu trafiła w moje plecy i niestety wpadła do siatki. Remis 2:2 to nie był rezultat jaki chcieliśmy uzyskać, ale czuję, że walczyliśmy na boisku i graliśmy całkiem niezłe spotkanie. Dziś zabrakło nam instynktu killera pod bramką rywali. Dla mnie, jako młodego zawodnika pierwszy mecz na środku obrony był ciężki. To bardzo odpowiedzialna pozycja na boisku i każdy mały błąd może doprowadzić do utraty bramki. Cieszę się, że trener zaufał mojej osobie.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *