13.25 X3.80 22.05 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Thomas Tuchel

Thomas Tuchel: Nie wiem jak przegraliśmy to spotkanie

Thomas Tuchel wraz z Kylianem Mbappe oraz Presnelem Kimpembe zabrali głos po piątkowym spotkaniu pomiędzy Monaco a PSG. Paryżanie prowadzili 2:0, ale ostatecznie po słabej drugiej połowie przegrali 2:3. Zobaczcie co miał do powiedzenia trener oraz zawodnicy.

Thomas Tuchel:

Nie znajduję wytłumaczenia, dlaczego przegraliśmy to spotkanie, ale tak się stało. To był dziwny mecz, ponieważ kontrolowaliśmy jego przebieg, strzeliliśmy dwie bramki i nagle straciliśmy koncentracje. Rywal dwukrotnie zagrał w nasze pole karne i doprowadził do wyrównania. Nie wiem dlaczego, ale to właśnie się stało. Musimy się pozbierać, ponieważ trzeba myśleć o spotkaniu z RB Lipsk. We wtorek czeka nas potężne wyzwanie i musimy przygotować się, jakbyśmy grali w finale pucharu.

Kylian Mbappe

Widzieliśmy dziś dwie odsłony PSG. Nie byliśmy do końca skuteczni. Z drugiej strony, gdy prowadzisz 2:0 i kontrolujesz w pełni spotkanie, ciężko jest zwalać winę na skuteczność w spotkaniu. Powinniśmy zakończyć ten mecz wcześniej, ewentualnie dociągnąć rezultat do końca. Efekt jest taki, że przegraliśmy spotkanie. Musimy zobaczyć, dlaczego tak się stało i co sprawiło, że wynik jest niekorzystny. Druga rzecz, jaką musimy zrobić to skupienie na kolejnym spotkaniu, ponieważ czeka nas wielki mecz w Lidze Mistrzów. Wtorkowe spotkanie będzie zupełnie inne dla nas.

Presnel Kimpempe

Nie ma wytłumaczenia na ten wynik. Zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę, pomimo osłabień oraz zmęczenia. Druga to była katastrofa w naszym wykonaniu i obraza dla kibiców. Z takim zespołem, jaki mamy, nie możemy grać w ten sposób. Czy to mnie martwi? Nie, ponieważ w piłce takie spotkania się zdarzają i musimy pamiętać, że kolejne spotkania przed nami. We wtorek mamy ważne spotkanie. Czy to brak profesjonalizmu? To nasza wina i nie ma co szukać wymówek.

One Comment

1. Blaise Reply

Bardzo szkoda piątkowego meczu – w pierwszej połowie mogło być i z 0:4 a skończyliśmy z przegraną 3:2… 🙁