28.05.2024, g. 19:00
Liga Austriacka
TSV Hartberg vs Austria Wiedeń
Do meczu pozostało:
1dn.8godz.2min.
12.75 X3.60 22.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Marco Verratti

Marco Verratti: Kocham ten klub

Marco Verratti w ostatnim spotkaniu z Niceą świętował mały jubileusz, jeśli chodzi o występy w barwach PSG. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Z tej okazji włoski pomocnik udzielił wywiadu oficjalnej stronie klubu. Oto co chciał przekazać kibicom zawodnik PSG.

Marco, jesteś wśród pięciu zawodników, którzy zagrali najwięcej spotkań dla PSG. Co to dla Ciebie znaczy? 

Marco Verratti: Znaczy to dla mnie bardzo wiele, ponieważ jestem wśród tych, którzy nosili tę koszulkę najczęściej. Spędziliśmy wiele lat razem i wygraliśmy wiele trofeów. Ciągle jestem młodym zawodnikiem, ponieważ mam 27 lat. Mam nadzieję, że będę w stanie rozegrać jeszcze wiele spotkań i wygrać kolejne trofea. Nie spodziewałem się, że tyle osiągniemy w momencie, w którym tutaj przychodziłem. Wszystko, co mnie tutaj spotkało, jest fantastycznym doświadczeniem. Gdybym został najczęściej grającym piłkarzem w historii, byłoby to coś wspaniałego. Kocham ten klub, ponieważ sprawił, że urosłem piłkarsko razem z nim, przedstawiłem swoją osobę piłkarskiemu światu. Jestem tutaj szczęśliwy.

Niedawno dołączyć do Ciebie twój kolega Alessandro Florenzi. Co możesz powiedzieć o tym zawodniku? 

Znamy się wiele lat, ponieważ graliśmy w młodzieżowych reprezentacjach Włoch. Wiem, co potrafi dać na boisku. Jest bardzo dobrze przygotowany pod względem fizycznym, taktycznym i psychicznym. Swoją grą sprawia, że gra pomocników jest łatwiejsza. Prywatnie jest to bardzo miła, hojna i przede wszystkim inteligentna osoba. Myślę, że odnajdzie się w PSG i będzie to dla niego dobry krok w karierze. Przywitaliśmy go ciepło i chcemy, by czuł się jak w domu.

Na murawie początek sezonu był bardzo ciężki dla PSG. Jak to ocenisz? 

Pierwszy raz w karierze doświadczam takiego sezonu. Graliśmy finał Ligi Mistrzów 23 sierpnia a sześć dni później mamy zaczynać ligę. Nie są to wymówki wobec słabszej formy a jedynie moje przemyślenia. Z drugiej strony każdy z zespołów miał czas, by się przygotować do rozgrywek. Wiedzieliśmy, że w czasie pierwszych spotkań nie będziemy grać najlepszej piłki. Tak właśnie było w Lens i spotkaniu z Marsylią u siebie. Chcieliśmy dać z siebie wszystko, ale bez przygotowania nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego na boisku. Podnieśliśmy się po słabszym początku i wygląda to trochę lepiej. Skupiamy się na ten moment na kolejnym spotkaniu.

Marco Verratti kolejne spotkanie wraz z kolegami PSG rozegra w niedzielne popołudnie. Ligowym rywalem będzie ekipa z Reims.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *