10.08.2024, g. 02:00
Superpuchar Francji
PSG vs AS Monaco
Do meczu pozostało:
27dn.16godz.6min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Thomas Tuchel

Thomas Tuchel: Nie rozumiem odejścia Kouassiego

Thomas Tuchel zabrał głos na pierwszej konferencji prasowej. Trener opowiadał o powrocie do sezonu, o czym pisaliśmy TUTAJ. Nie zabrakło również pytania o odejścia środkowego obrońcy Tanguy Kouassiego oraz pomocnika Adila Aouchiche. Zobaczcie jakie zdanie na ten temat ma niemiecki szkoleniowiec.

„Strata zawodnika zawsze mnie boli. Bardzo lubię pracować z młodymi zawodnikami, szczególnie z klubowej akademii. Jestem zawiedziony, ale nie mam osobistych pretensji do nikogo. Dla Aouchiche rzeczywiście byłoby ciężko znaleźć miejsce w pomocy zespołu. Przy jego osobie mogę zrozumieć sytuację i fakt, że chce grać więcej minut i odejść z klubu. Żałuję tego, ale rozumiem sytuacje.”

Z Kouassim nie jest tajemnicą, że bardzo go lubiłem. Zagrał w spotkaniu z Dortmundem, które było najważniejsze w tamtym etapie sezonu dla nas, zagrał, nie mając profesjonalnego kontraktu w wieku 17 lat. Zasłużył na to, by mieć wiarę w jego umiejętności i być przekonanym, że da sobie radę. Był naszą nadzieją na przyszłość. On doskonale wie, że to nie był odpowiedni moment na odejście z klubu, mieliśmy w niego wiarę, dostawał minuty i byłoby ich więcej z każdym miesiącem. Miał potencjał, by grać na środku obrony oraz defensywnym pomocniku. Był dla nas kluczowy, jestem smutny i nie mogę zrozumieć jego decyzji


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *