28.05.2024, g. 19:00
Liga Austriacka
TSV Hartberg vs Austria Wiedeń
Do meczu pozostało:
1dn.14godz.28min.
12.90 X3.60 22.15 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
PSG

PSG wróci do grania w sierpniu?

Francuska Federacja Piłkarska wstrzymała rozgrywki ligowe we Francji w marcu z powodu epidemii koronawirusa. Rozgrywki w późniejszym czasie zostały zakończone a finały pucharów przełożone na późniejszy czas. Władze ligi podjęły pierwsze decyzje, które mogą pozwolić wrócić piłce nożnej we Francji.

Zgodnie z protokołem ostatniego spotkania zarządu ligi start nowego sezonu zaplanowano na 23 sierpnia. Druga liga rozpocznie rozgrywki dzień wcześniej. Decyzje były konsultowane z Canal Plus oraz Bein Sports, którzy są nadawcami ligowych zmagań. Data rozpoczęcia nowego sezonu nie jest jeszcze oficjalna, ponieważ musi ją zatwierdzić komitet wykonawczy UEFA, który podejmie decyzje 17 czerwca.

Dla piłkarzy PSG decyzja władz ligi sprawia, że powoli zakończą się indywidualne treningi. Następnie rozpocznie się okres roztrenowania i piłkarskich wakacji. Zgodnie z harmonogramem do pełnych treningów drużyna miałaby wrócić na 4-6 tygodni przed startem ligi. Taki czas powrotu byłby optymalny, ponieważ PSG czeka ewentualne dokończenie Ligi Mistrzów oraz rozegranie dwóch krajowych finałów Pucharów.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem finał Pucharu Ligi miałby odbyć się 1 sierpnia a Pucharu Francji 8 sierpnia. W pierwszym PSG zmierzy się z Lyonem w drugim z Saint-Etienne. Oba spotkania miałby się odbyć bez publiczności.


Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *