Keylor Navas

[VIDEO] Najlepsze parady bramkarzy

Niedawno za oficjalną stroną PSG zaprezentowaliśmy wam statystyczne podsumowanie sezonu 2019/20. Możecie przeczytać je TUTAJ. Dzisiaj przedstawiamy wam najlepsze parady bramkarskie w sezonie oraz małe podsumowanie występów goalkeeperów.

Numerem jeden był oczywiście Keylor Navas, który łącznie zagrał w 31 spotkaniach. Kostarykańczyk przepuścił do bramki 24 strzały rywali. Bardzo dobrze wygląda statystyka czystych kont. Łącznie bramkarz PSG zaliczył 17 spotkań na zero z tyłu, z czego bardzo ważne 5 w Lidze Mistrzów.

Numer dwa Sergio Rico miał na pewno większe apetyty na grę w barwach PSG. Hiszpan zadebiutował w lidze i zapisał się w historii francuskiej piłki będący pierwszym w historii hiszpańskim bramkarzem. Rico łącznie rozegrał osiem spotkań, ale tylko dwa w lidze oraz jeden w Lidze Mistrzów. Reszta występów przypada na niższe rundy pucharów Francji oraz Ligi. Na osiem spotkań, Rico w czterech zaliczył występ bez straty bramki. Łączna liczba wpuszczonych bramek wyniosła u Hiszpana sześć.

Trzecim bramkarzem PSG, który wystąpił w sezonie w barwach mistrzowskiej drużyn, był Polak-Marcin Bułka. Transfer z Chelsea do PSG odbił się szerokim echem w Polsce, ale im dłużej trwał sezon, tym mniej Marcina było w kadrze PSG na poszczególne spotkania. Polak miał nawet szykować się do odejścia z klubu na wypożyczenie. Bułka w sezonie zaliczył jedno spotkanie ligowe. Na plus dla bramkarza, że nie puścił w nim bramki. Bułka nie może być zadowolony, ponieważ jak sam przyznał oczekiwania były dużo większe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *