10.08.2024, g. 02:00
Superpuchar Francji
PSG vs AS Monaco
Do meczu pozostało:
28dn.1godz.30min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Leonardo PSG

Leonardo szuka wzmocnień na prawą obronę

Leonardo, o którego pracy nad przedłużeniem kontraktów pisaliśmy TUTAJ, pracuje również na rynku krajowym oraz międzynarodowym. Powodem wznowionej w ostatnim czasie aktywności jest potrzeba zakontraktowania prawego obrońcy.

Odejście Thomasa Meuniera wydaje się być przesądone. Zawodnikiem mocno interesowała się Borussia a dziś aktywne rozmowy prowadzi angielski Tottenham. Wobec straty belgijskiego reprezentanta potrzebą chwili będzie zakontraktowanie zmienników.

Jednym z nich ma być Hamari Traoré. L’Équipe, potwierdziło, iż sprowadzeniem prawego obrońcy Rennes zainteresowany jest Leonardo reprezentujący Paris Saint Germain. Dla PSG będzie to dobry czas, by sprowadzić zawodnika, ponieważ jego kontrakt wygasa za 12 miesięcy. Wobec tego ewentualna klauzula odstępnego nie będzie zbyt wysoka. Traore to 28-letni Malijczyk, który bardzo obiecująco wypadła w obecnym sezonie (bardzo dobry mecz przeciwko PSG). Problemem w transferze do stolicy Francji może być pozycja zawodnika w klubie. W Rennes zawodnik ma zapewnioną grę, w PSG mógłby być zmiennikiem. Z nieoficjalnych informacji z otoczenie zawodnika zostało zapewnione, iż gracz otrzyma odpowiednią ilość minut, by zaprezentować swoje umiejętności.

Drugim potencjalnym transferem miałby być Adam Marusic z rzymskiego Lazio. 27-letni prawy obrońca również miał otrzymać propozycję przejścia do stolicy Francji i zasilenia drużyny mistrzów kraju. Kontrakt obrońcy wygasa w 2022, wiec PSG musi się liczyć w większą klauzulą wykupu. Szacuje się, że 15 milionów Euro skusi Lazio do sprzedaży zawodnika. Wiele od tego, czy transfer dojdzie do skutku,zależy od ewentualnej kwalifikacji Lazio do Ligi Mistrzów. W przypadku awansu chęć oraz ewentualna potrzeba pozbycia się zawodnika wyraźnie zmaleje.

W najbliższych dniach powinniśmy poznać więcej szczegółów dotyczących planów transferowych na letnie okienko ze strony Leonardo oraz PSG.


Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *