24.04.2024, g. 19:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
Lorient vs PSG
Do meczu pozostało:
0dn.22godz.35min.
17.50 X5.00 21.40 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Thiago Silva: Dla nas to nie są wakacje

Thiago Silva jest kolejnym zawodnikiem po Marco Verrattim, który opowiedział o swojej kwarantannie oficjalnej stronie klubu. Wywiad z włoskim pomocnikiem prezentowaliśmy TUTAJ. Co miał do powiedzenia nasz kapitan, przeczytacie poniżej.

Jak się czujesz Thiago?

Czuje się dobrze, moja rodzina również, więc wszystko w porządku u nas. Teraz to jest dla nas specjalny czas, ponieważ nie byliśmy przygotowani na takie sytuacje. Musimy się dostosować i żyć dalej. Są w życiu trudniejsze momenty, takie jak ten teraz. Można z nich wyciągnąć jednak pozytywne rzeczy np. mamy więcej czasu dla rodziny.

Ciężko tobie jako sportowcowi od dziecka być zamkniętym i trenować w domu? 

Trzeba się jakoś do tego zaadaptować, trzeba próbować różnych rzeczy i odnaleźć się w tej sytuacji. W domu można znaleźć przyrządy, które pomogą Ci w tym wszystkim np. rowerek. Do pomocy mam również dwóch synów, którzy pomagają mi w ćwiczeniach czy też relaksie.

Jesteś kapitanem PSG. Jak się komunikujesz z trenerem czy też kolegami? Jako kapitan musisz chyba to wszystko spinać razem?

Rozmawiam z trenerem i często wymieniamy wiadomości dotyczące naszej sytuacji. Z kolegami mamy grupę na whatsupie i rozmawiamy bardzo często. Każdego tygodnia tworzymy rozmowę o sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Wiem, że każdy z drużyny jest odpowiedzialny i stosuje się do wytycznych. Obserwuje również ich sesje treningowe, które wrzucają do mediów społecznościowych. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że musimy być profesjonalistami w tych warunkach i być gotowym na powrót do pełnych treningów i grania w piłkę. Dla nas to nie są wakacje.

Za czym tęsknisz najbardziej? 

Od zawsze byłem nastawiony na codzienny trening, codzienne spotkania i relacje z kolegami z drużyny. Brakuje mi również spotkań na stadionie i atmosfery tworzonej przez kibiców. Kibice byli dla nas wspaniali, nawet gdy nie mogli być na stadionie. Mam nadzieję, że każdy z nich zachowuje się odpowiedzialnie i wspólnie przetrwamy ten ciężki okres.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *