25.05.2024, g. 21:00
Puchar Francji
Olympique Lyon vs PSG
Do meczu pozostało:
1dn.12godz.5min.
15.00 X4.20 21.60 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
PSG

PSG wróci do rozgrywek 17 czerwca?

PSG poznało wstępnie plany Francuskiej Federacji Piłkarskiej na dokończenie sezonu w związku z epidemią koronawirusa. Francuskie L’Équipe dotarło do planów, które przewidują powrót do gry w dwóch wariantach.

Szacuje się, że zespoły będą potrzebować dwóch tygodni, by się wstępnie przygotować do wznowienia rozgrywek. Pierwszy termin powrotu na stadiony to data 3 czerwca. Wydaje się on być mniej realny do realizacji wobec przedłużonej kwarantanny krajowej, która obowiązuje, póki co do 11 maja.

Drugi termin będący w opinii specjalistów bardziej realny to 17 czerwca. Drużyny po ewentualnym zwolnieniu narodowej kwarantanny zyskałby około miesiąca na przygotowanie się. Dodatkowo sezon mógłby zostać dokończony po aktywacji planu UEFY, która pozwoliłaby federacjom dograć sezony kosztem rozgrywek europejskich. Liga Mistrzów oraz Liga Europy zostanie rozegrana w wakacyjne miesiące.

Wznowienie rozgrywek od 17 czerwca oznaczałoby dla PSG konieczność grania co trzy dni. Do tego dochodzą dwa krajowe puchary, które zostałyby rozegrane 27 czerwca (Puchar Francji) oraz 11 lipca (Puchar Ligi). Ostatni tydzień rozgrywek przeznaczony będzie na fazę baraży w poszczególnych ligach.


Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *