21.04.2024, g. 21:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
PSG vs Olympique Lyon
Do meczu pozostało:
4dn.23godz.9min.
11.44 X4.75 25.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

„Neymar musi wziąć odpowiedzialność na siebie” – Cafu

Neymar Jr. Po raz kolejny stał się osobą, o której dyskutują byli zawodnicy. W tym tygodniu swoją opinię wyraził Jérôme Rothen-były zawodnik PSG. Możecie ją przeczytać TUTAJ. Tym razem o roli w drużynie klubowej oraz narodowej genialnego Brazylijczyka wypowiedziała się jedna z legend Canarinhos-Cafu.

Neymar i rola w reprezentacja Brazyli

Cafu wielokrotnie reprezentował barwy narodowe na wielkich imprezach z reprezentacją. Odniósł się w rozmowie z FOX Sports do kwestii przywództwa i poszukiwania lidera reprezentacji narodowej.

Neymar jest punktem odniesienia dla wszystkich w Brazylii. Dziś jest największą postacią w reprezentacji. Musi zrozumieć, że potrzebą chwili jest wzięcie na siebie odpowiedzialności. Musi zostać liderem, który obejmie przywództwo. Potrzeba do tego nie tylko umiejętności, ale również inteligencji. Neymar potrzebuje, by reszta zawodników szła w kierunku, który wyznaczy. Nikt w piłce nie jest ważniejszy od drużyny, ponieważ w pojedynkę nic nie zdziałasz.

Cafu, oprócz apeli zwraca również uwagę na brak takiego lidera w aktualnej reprezentacji Brazylii oraz problemów, jakie może to tworzyć w przyszłości.

Na dziś nie widzę żadnego lidera w reprezentacji Selcao„. Nikt nie ma odwagi, by wziąć odpowiedzialność na siebie. Nie ma nawet osoby, która mogłaby doradzić Neymarowi co zrobić w danej sytuacji i jak się zachować. Pozostawiają go samego sobie z decyzjami i odpowiedzialnością. Nie wygląda to dobrze, ponieważ Neymar nie ma na razie profilu, by takim liderem być. Musi się tego nauczyć.

Były prawy obrońca w dalszej części wywiadu zwraca uwagę na umiejętności Neymara, które mogą być kluczowe do wygrania Pucharu Świata po raz szósty w historii przez reprezentację „Kanarków”

Technicznie jest najlepszy na świecie. Moim zdaniem nawet Messi nie ma w tej chwili takiej techniki jak Neymar. Tylko z jego osobą możemy wygrać Puchar Świata. Taka jest prawda i Neymar również powinien to wiedzieć. Musi mieć świadomość, że zawsze, gdy gra to przeciwnicy będą się pod niego ustawiać. Musi mądrze to wykorzystywać, ponieważ kilku rywali skupionych na nim, otwiera przestrzeń dla innych zawodników.”

źródło: jovempan.com.br


2 Comments

  1. WiktorPSG Reply

    Trzeba liczyć na to, że drużyna stworzy kolektyw, bo polegając na samym Neymarze Brazylia na pewno daleko nie zajdzie.

  2. Bee! Reply

    Reprezentacja Brazylii od dawna przestała być faworytem wielkich imprez, bo od dawna przestali być drużyną, a stali się zlepkiem indywidualności. Na przełomie wieków inne reprezentacje poszły do przodu, gdzie taktyka wzięła górę nad finezją, a Brazylia, podobnie Argentyna, dalej śni o pięknie futbolu., i przegrywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *