24.04.2024, g. 19:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
Lorient vs PSG
Do meczu pozostało:
1dn.0godz.21min.
17.50 X5.00 21.40 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

„Neymar jest lepszy niż Ronaldo czy Ronaldinho”.

Bez wątpienia zaliczany do obecnych geniuszy futbolu. Potrafi rozstrzygać spotkania swoimi błyskotliwymi zagraniami. Jednak czy na pewno wykorzystuje maksimum swojego potencjału?

Przechodząc z Barcelony do PSG za kosmiczną kwotę 222 mln € był uważany za następcę po erze Messiego i Ronaldo. Ledwie 2,5 roku później jego pozycja zmieniła się diametralnie. Przez swoją filigranową budowę trapiły go ciągłe kontuzje. Do tego dochodził zauważalny brak profesjonalizmu, który skutkował spadkiem formy. Afery z rzekomym gwałtem również odbijały się negatywnie na piłkarzu. Z pewnością kariera Neymara nadaje się na świetny film. Według byłego piłkarza Paryżan Jérôme Rothena mimo tego „bałaganu” w życiu zawodnika i tak przewyższa on w umiejętnościach swoich wybitnych rodaków Ronaldo i Ronalndinho:

Pele mówił o Neymarze po prostu geniusz. Brazylijczyk był w gronie 4 najlepszych piłkarzy świata. Mógł zdobyć o wiele więcej trofeów w swojej karierze. Nie ma w sobie głodu zwycięstwa w Lidze Mistrzów, ponieważ już ją wygrał w barwach Barcelony. Ostatnie 2 lata spędzone w PSG obfitowały w ponawiające się kontuzje. Dodatkowo jego życie prywatne powoduje, że nie nadaje się do uprawiania sportu na najwyższym poziomie. Wielu Brazylijczyków ma podobnie. Ronalndinho też taki był, chociaż myślę, że nocne życie Neymara przykuwa jeszcze więcej uwagi. Ronaldo miał niesamowitą kontrolę piłki, zresztą tak samo jak Ronaldinho. Jednak, kiedy patrzę na grę Neymara w meczu, on jest jeszcze lepszy. Wie wszystko jak, gdzie i kiedy zrobić. To jest niesamowite. W klubie z Paryża nie pokazał jeszcze wszystkich swoich umiejętności.


One Comment

  1. Marco Reply

    Popieram tę opinię. Uwielbiam oglądać Neymara w akcji. Uważam, że to najlepszy piłkarz na świecie. Bez cienia wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *