21.04.2024, g. 21:00
Ligue 1 (Liga Francuska)
PSG vs Olympique Lyon
Do meczu pozostało:
4dn.22godz.37min.
11.44 X4.75 25.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Czy Neymar stanie się najlepiej zarabiającym graczem na świecie?

Brazylijczyk jest najdroższym piłkarzem w historii futbolu. Ponadto jego zarobki są równie wysokie jak przystało na zawodnika tej klasy. Neymar może czuć się jak pączek w maśle grając w barwach klubu z Paryża.

Gwiazdor reprezentacji Brazylii stał się najdroższym piłkarzem na świecie w 2017 roku. Wtedy zamienił „Dumę Katalonii” na Paryż. Jego rekord transferowy może zostać w przyszłości pobity przez Kyliana Mbappé. Jednak według wielu ekspertów taka kwota nigdy się nie powtórzy. Wszystko jest spowodowane przez szalejącą pandemię, która zbiera żniwo również w sporcie. Natomiast klub zarządzany przez Nassera Al-Khelaïfiego posiada ogromne pieniądze i nie obawia o płynność finansową. Dodatkowo, rodzina królewska szykuje przedłużenie kontraktu Brazyliczyka. Chcą być pewni, że zadomowi on się w Paryżu na dobre. Jak podają różne źródła może stać się najlepiej opłacanym zawodnikiem w historii.

Ile zarabiają gwiazdy swoich zespołów?

Jak możemy się dowiedzieć z France Football roczny przychód brutto Neymara wynosi 49 mln €. Drugi pod względem zarobków Kylian Mbappe zgarnia 21,2 mln € a trzeci Edinson Cavani 18.4 mln €. Dodając wszystkie wpływy z reklam brazylijski gracz bogaci się rocznie o 95 mln €. Plasuje to go na trzeciej pozycji po Messim (131 mln €) i Cristiano Ronaldo (118 mln €).


One Comment

  1. Bee! Reply

    Przecież hiszpańska Marca już poinformowała, że Neymar zdecydował o odejściu do Barcelony;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *