16.06.2024, g. 01:00
LCS - LoL
Cloud9 blank vs blank Dignitas
Do meczu pozostało:
0dn.14godz.14min.
11.34 X0.00 23.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Keylor Navas

Keylor Navas: Gdy proszą o radę, chętnie pomagam

Keylor Navas zasilił PSG w letnim okienku transferowym. Jest z jednym z najlepszych transferów w ostatnim czasie. Kostarykańczyk bardzo szybko osiągnął pozycję numer 1 w zespole. Dał pewność z tyłu, swobodę rozegrania i przede wszystkim doświadczenie nabyte podczas najtrudniejszych spotkań w czasie rozgrywek Ligi Mistrzów.

„Dobrze mieć go za plecami”

Aktualnie Navas w Ligue 1 ma 73% obron, 2,3 strzałów obronionych na spotkanie oraz 52% czystych kont. Statystyki klasyfikują go jako jednego z najlepszych bramkarzy obecnego sezonu.

O bramkarzu w samych superlatywach wypowiadają się koledzy z zespołu m.in. Pablo Sarabia

„To bramkarz kompletny na boisku a poza nim świetna osoba. Jest bardzo przyjazny dla wszystkich”

Nieco szerzej o Navasie wypowiedział się Angel Di Maria, który podkreślał doświadczenie bramkarza:

Przyniósł nam doświadczenie, którego zespół potrzebował. Ma świetną osobowości, którą jednoczy skład, ciągnie nas w jednym kierunku. Myślę, że jest jedną z najważniejszych osób, która pomaga Ci robić postępy. Trzykrotnie wygrywał Ligę Mistrzów, więc ma doświadczenie, którego my potrzebujemy. Praca z nim to motywacja dla wszystkich. Wiemy, że mamy za sobą bramkarza, który uchroni nas w trudnym momencie. W tym sezonie parę razy się to potwierdziło. Jestem szczęśliwy, ponieważ mamy go w zespole

Navas: Chętnie pomagam innym, gdy proszą o radę

Myślę, że lata, które spędziłem w piłce, pomogły mi dorosnąć na wiele sposobów. Kiedy jestem w zespole, lubię pomagać wszystkim dookoła. Nie lubię mieć wokół siebie ludzi, którzy myślą, że są lepsi od innych. Dla mnie każdy zawodnik jest na tym samym poziomie, zawsze staram się każdemu pomóc, kiedy tylko potrafię. Myślę, że sporo przeżyłem w piłkarskim życiu i mogę dać porady młodszym graczom. Korzystają na tym również moi młodsi koledzy z szatni. Wiem, że niektórzy z nich tego potrzebują na tym etapie ich kariery. Inni doświadczeni gracze również muszą przemówić w szatni w odpowiednim momencie. Takie rzeczy są potrzebne w szatni i dla nas to normalność. Jako zespół możemy tylko zyskać na takich doświadczeniach i nauce z nich. Kiedy ktoś prosi mnie o pomoc, z radością mu jej udzielę, czy też wysłucham osobę. Nie uważam siebie za osobę wszystko wiedzącą, tylko dlatego, że wygrałem puchary. Chcę wygrywać więcej i ciągle uczę się nowych rzeczy.”

Czy bramkarz będzie miał na koncie nowe trofea? Przekonamy się jeśli tylko liga oraz rozgrywki międzynarodowe powrócą do rozgrywania spotkań.

 

 

 


One Comment

  1. Bee! Reply

    Facet od lat nie schodzi poniżej pewnego, wysokiego poziomu, zawsze mnie dziwiła chęć Pereza pozbycia się go z Realu. Dla PSG akurat dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *